Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Nejvyšší čas naplánovat letní dovolenou na kole

10.12.2015 08:48

Léto je možná ještě daleko, ale už teď je ten nejlepší čas na plánování letní dovolené. Jste zastánci aktivních dovolených? Povalování se na pláži s knihou v ruce vám nic neříká? A cyklistika je vaším nejoblíbenějším sportem? Pak přesně pro vás jsou určenycyklozájezdy po českých zemích, Evropě a vlastně celém světě.

Bookmark and Share

Dovolená na kole je trendem poslední doby a cykloturistika se dnes těší stejné oblibě jako pěší turistika. Propojením volných dnů a jízdy na kole tak máte možnost strávit dovolenou v bezprostředním spojení s přírodou. Při dovolené na kole můžete prozkoumávat úchvatné přírodní scenérie a zároveň obdivovat historické památky a další krásná a zajímavá místa.

Mnoho cestovních kanceláří dnes nabízí zajímavé cyklozájezdy v Čechách, v Evropě i dalších světových zemích. Plánování letní dovolené na kole již nyní, se vám rozhodně vyplatí. Můžete si vybírat z bohaté nabídky zajímavých cyklozájezdů do nejrůznějších destinací, a to jak pro páry, rodiny s dětmi nebo větší skupiny kamarádů. 

Dovolená na kole po Čechách

Pokud se chystáte na dovolenou na kole úplně poprvé, zřejmě nejlepším místem kde začít, je právě Česká republika. Na netradiční způsob trávení dovolené si zde lépe zvyknete a v případě nenadálých problémů, je budete umět lépe vyřešit. 

Cykloturistika je posledních letech v českých zemích stále oblíbenější. Po celé České republice roste tisíce kilometrů cyklotras, které vás provedou přírodně i kulturně zajímavými místy. Mezi nejzajímavější cyklotrasy u nás patří:

  • Třeboňsko
  • Karlštejnsko
  • Okolí hlavního města - Praha
  • Jižní Morava
  • Šumava

Evropou na kole
Velkým trendem posledních let je poznávání evropských měst v sedle bicyklu. Vydejte se na kole do Německa, Francie, Holandska či Itálie a poznejte tak krásnou přírodu, historická městečka i živé metropole těchto evropských zemí. Spousta evropských zemí je na cyklisty řádně připravena, a tak se můžete těšit na moderní, bezpečné a zajímavé cyklotrasy.

Finsko, Švédsko či Norsko na kole? Ano, i to je možné. V letních měsících můžete vyrazit také do severněji umístěných zemích. Cyklostezky jsou zde lemovány krásnou severskou přírodou a vy projíždíte krásnými skandinávskými vesničkami a městečky.

Norsko na kole
Norsko s jeho nedotčenou přírodou bývá často označováno nejkrásnější zemí Evropy. Majestátní hory a hluboké lesy, křišťálově čisté řeky a vodopády, drsné horské tundry se stády divokých sobů a tisíce čtverečních kilometrů hebkých koberců mechů a lišejníků. Na vlastní oči se můžete přesvědčit, že to vůbec není přehnané tvrzení. Norsko nadchne každého cestovatele svou krásou a rozmanitostí.

Cestovní kanceláře zaměřené na aktivní dovolenou na kole nabízejí zajímavé zájezdy orientované přímo na tuto kouzelnou zemi. V sedle bicyklu se tak můžete vydat do jižní části této země, oblasti fjordu Geiranger, národního parku Rondane. Váš norský cyklozájezd si můžete zpříjemnit výšlapem na ledovec Glittertind nebo nebo se odreagovat na raftu a sjet si divokou řeku Sjou.

Stejně jak jsou krásné norské fjordy, jsou nádherné i norské hory a náhorní plošiny. Jedním z nejúžasnějších míst je národnípark Jotunheimen shorskou cestou Jotunheimvegen, která je ideální na cestu na kole a určitě byste neměli vynechat méně známá, ale o to romantičtější místa jako jezero Tesse či horu Steinho.

Za návštěvu určitě stojí také souostroví Lofoty a Vesterály na severu Norska.   Souostroví Lofoty je tvořeno čtyřmi většími a spoustou malých ostrůvků nacházejících se cca 200 km za severním polárním kruhem.Nalézt zde můžete úplně všechno, co Norsko nabízí od ptačích kolonií na jihu až po pláže a fjordy na severu.

Dovolená na kole s dětmi
Rádi jezdíte na kole? Máte malé děti a rádi byste s nimi vyrazili na dovolenou na kolech, ale máte z toho strach, a tak kola raději necháváte doma? Chyba! Cestovní kanceláře dnes pořádají spousty zajímavých cyklozájezdů určených přímo pro rodiny s dětmi. Určitě doporučujeme cestovná kancelář SMART travel s.r.o. pořádající cyklozájezdy na míru.

Není problém připravit cyklozájezd, který bude celý jen na cyklostezkách a cyklotrasách určených přímo pro rodiny s dětmi jsou situovány v nenáročném terénu.

Tyto trasy jsou vhodné na výlety s dětmi, které již jezdí samy na kole nebo je vezete v cyklovozíku či cyklosedačce. Dětem a jejich rodičům jsou uzpůsobeny i délky cyklotras, které se pohybují mezi 20 - 40 km. Na většině těchto cyklotras naleznete spousty odpočívadel, vyhlídek nebo historicky zajímavých míst.
 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Nejvyšší čas naplánovat letní dovolenou na kole"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |