Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Do kopců vyrazilo přes 700 cyklistů

2.1.2017 14:30

Cykloturistický projekt Vrchařská koruna Valašska (VKV) má za sebou další rekordní ročník. V hlavní kategorii jej absolvovalo 461 cyklistů (vloni 287) a v dětské kategorii "VKV junior - s Austinem na vrchol" pak 259 cyklistů (vloni 190) z 52 škol (vloni 50). Potěšující je i účast dvou handicapovaných sportovců v premiérově vyhlášené kategorii VKV bez bariér.

Bookmark and Share

Projekt VKV vznikl v roce 2013 jako komorní akce kamarádů kolem jeho autora Adama Hlocha ze Vsetína. Smyslem VKV je ve stanoveném časovém období zdolat na kole předem vypsaných 20 vrcholů na Valašsku, na každém si pořídit selfie a kompletní fotodokumentaci následně zaslat e-mailem pořadatelům. Splněním podmínek se biker stává držitelem VKV.

 

Ta není primárně soutěží, ale zejména motivačním prvkem pro veřejnost, aby sportovala (jezdila na kole) a přitom poznávala krásy Valašska. Je tedy na každém z účastníků, kdy se na jednotlivé vrcholy vypraví či jakou zvolí trasu. Vše je založeno na dobrovolnosti.


Myšlenka VKV se rychle začala šířit a získávat si oblibu u stále většího počtu cyklistů. Každoroční nárůst počtu účastníků (statistika hlavní kategorie: rok 2013 - 21 účastníků, 2014 - 137, 2015 - 287, 2016 - 461) to jen podtrhuje. „Zájem cyklistů je tou největší odměnou za práci, kterou VKV věnujeme,“ prohlásil Adam Hloch.

Svatopluk Božák na Vařákových pasekách


A kdo že byl v roce 2016 tím nejrychlejším ve sběru vrcholů? Stejně jako o rok dříve to byl jediný individuální pokořitel nejtěžšího cyklistického závodu platy Race Across America Svatopluk Božák z Rožnova, který dvacítku vrcholů zdolal bez minuty spánku v čase 32 hodin a 56 minut. Nejúspěšnější ženou se stala Eva Ostrušková ze Vsetína, před níž se dostala jen desítka mužů.


Součástí 4. ročníku byly již tradičně veřejné vyjížďky s patrony VKV. Cyklisté tak na vlastní kůži mohli obdivovat schopnosti již zmíněného Svati Božáka, reprezentanta v cyklokrosu a cross country Tomáše Paprstky či světově uznávaného propagátora jízdy na vysokém kole Josefa Zimovčáka.

Vyjížďka s Josefem Zimovčákem

 

VKV ale neláká pouze v regionu Valašska. Stala se totiž vzorem pro vznik Vrchařských korun v dalších regionech jak ČR, tak Slovenska. Letos se jich uskutečnilo celkem osm, příští rok se rodina Vrchařských korun má rozrůst až k patnácti. „Rozvoj nás moc těší. Už nyní pokrývají Vrchařské koruny přibližně polovinu území České a Slovenské republiky. A registrujeme zájem o další území,“ uvedl Adam Hloch s tím, že Vrchařská koruna Valašska, z. s. jako držitel ochranné známky zastřešuje nově vznikající projekty.


Ročník 2016 vrcholí, VKV jej ovšem uzavře až v lednu 2017. Na jeho třetí sobotu totiž připravuje ve vsetínském domě kultury slavnostní galavečer, jehož součástí bude tradičně předání cen všem držitelům. Současně již startují i přípravy ročníku příštího. „Samozřejmě připravujeme pár novinek, o nichž budeme včas informovat. Přehled vrcholů pátého ročníku VKV začneme odtajňovat již tradičně od prvního únorového dne, a to postupně - každý den jeden vrchol. Jsme přesvědčeni, že cyklistům opět nabídneme atraktivní místa,“ sdělil člen organizačního týmu Michal Horský.

Adam Hloch a Michal Horský
Vrchařská koruna Valašska, z. s.

Diskusní fórum pro: "Do kopců vyrazilo přes 700 cyklistů"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |