Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Škodovka natočila dokument z dobývání Khardung La nejrychlejšími cyklisty

13.12.2017 11:23

Dokument Catching Breath zachycuje nový rychlostní cyklistický rekord na jedné z nejvýše položených silnic světa v nadmořské výšce přes 5000 m n. m.

Bookmark and Share

Bartosz Huzarski, sedmatřicetiletý polský veterán proslulé Tour de France,  zdolal náročné 40 km dlouhé stoupání z Léhu na vrchol Khardung La ve výšce 5 359 m n. m. v rekordním čase 2 hodiny, 36 minut a 16 sekund.

 

Úsilí celého týmu v extrémních podmínkách zachycuje strhující pětadvacetiminutový dokumentární film Catching Breath, který vytvořila společnost ŠKODA AUTO a.s. v rámci svého projektu We Love Cycling ve spolupráci s pražskou filmovou produkcí Milk and Honey Films a AtSwim. Na téměř rok trvajícím projektu spolupracovalo více jak 100 lidí.


Khardung La je horský průsmyk v oblasti Ladaku v indickém státě Džammú, jde o jednu z nejvýše položených silnic na světě. Nejtěžší úsek cesty na vrchol s konstantním pětistupňovým stoupáním nastává přibližně 10 kilometrů před cílem, kdy se hladký povrch asfaltu mění v úzkou změť kamenů, štěrku a děr.

 

„Bylo to náročné zejména po psychické stránce. V takové výšce není moc kyslíku a každý zbytečný pohyb vás stojí energii navíc. Tím pádem jsem většinu času seděl v sedle, protože jak se blížíte k hranici 5 tisíc metrů, nemůžete ani stát,” komentoval svůj výkon bezprostředně po dojetí do cíle nový držitel rekordu Bartosz Huzarski, který dokázal smazat téměř 30 minut z dosavadního rekordu Rakušana Christopha Klugeho. 

Spolu s Huzarskim původní čas překonali ještě Andrea Schilirò z Milána a Švédka Eva Lindskog. Těsně za hranicí rekordu skončil i Katalánec Valentí Sanjuan.  ŠKODA AUTO do Indie spolu se čtyřmi zkušenými cyklisty přivezla také dvě doprovodná vozidla, modely KAROQ a KODIAQ. Řídký vysokohorský vzduch a náročné podmínky byly pro obě nové přelomové SUV výzvou, ve které obstála na výbornou.


Výzva to byla ale nejen pro jezdce, ale i filmový štáb. ,,Každý projekt je výzva, každý v jiném slova smyslu. A Catching Breath byl výjimečný projekt pro všechny zúčastněné. Uvědomovali jsme si veškerá možná rizika a úskalí a vše do jednoho jsme společnými silami ošetřili. Obrovská důvěra a vzájemná spolupráce se na výsledku odrazila stejně tak, jako profesionalita týmu a skvělá nálada, která projekt provázela až do konce. Velké díky patří i našim režisérům Alberto Accettulli a Janu Pavlackému, jejichž synergie projektu také velmi prospěla‘‘, dodala k natáčení producentka filmu Monika Soukup.

Pozoruhodný dokument Catching Breath je unikátní příležitostí bezprostředně sledovat průběh rekordního pokusu, boj cyklistů se sněhovou bouří a nedostatkem kyslíku, ale také šancí nahlédnout do zákulisí příprav. Diváckým bonusem jsou nádherné scenérie a úchvatné výhledy. Uvedení Catching Breath provází spuštění speciální webové stránky v angličtině, kde budou od 5. prosince dostupné informace o celém projektu, profily jednotlivých jezdců a množství fotografií. Samotný film míří na festivaly dokumentárních filmů.

Dokumentární film Catching Breath
Režie: Alberto Accettulli
Pomocný režisér: Jan Pavlacký
Kamera: Fabrizio Accettulli, Petr Soukup, Marco Plancica, Stephan Lantchner
Produkce: Milk and Honey Films, AtSwim
Producent: Monika Soukup

Krátký film Catching Breath je ke shlédnutí na youtube:

 

Alice Titzová

2media.cz

Diskusní fórum pro: "Škodovka natočila dokument z dobývání Khardung La nejrychlejšími cyklisty"

Názor Autor Datum a čas
RE: Škodovka natočil... Honza Odehnal - CK Rajbas 15. 9. 2020, 14:46

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |