Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vyrazte na vrcholy Slovenska

11.6.2019 14:53

Vydavatelství Dajama nedávno vydalo pokračování zajímavého průvodce po Slovensku s titulem "Najkrajšie cyklovrcholy". Tento druhý díl vás láká na dalších 25 cyklovrcholů, oproti prvnímu dílu méně známých.

Bookmark and Share

Hornaté Slovensko oplývá nespočetným množstvím různých krásných vrcholů. Na ty úplně nejvyšší se dostanou jen horolezci nebo vysokohorští turisté. Existuje však mnoho vrcholů, které jsou nejvyšší ve svém okolí a přitom jsou dostupné na kole. Pro takové vrcholy se zaužíval pojem cyklovrcholy. Pro bikery je krásný takový vrchol, na který se dá vyjet v sedle kola a zároveň je to vrchol nejvyšší, nejzajímavější či vrchol s nejlepším výhledem. Hodnocení "kvality" vrcholu ovlivňuje malebnost jeho okolí a charakter výstupové cesty, zejména její profil a povrch.

 

V prvním díle knihy "Najkrajšie cyklovrcholy" popsal autor Karol Mizla 25 cyklovrcholů, které patří mezi nejhezčí a zároveň nejznámější. Byla mezi nimi královna cyklovrcholů Kráľova hoľa, "cyklistická K2" Krížna, Volovec, Minčol, Veľká Javorina a další atraktivní a oblíbené vrcholy.

 

Do druhého dílu autor zařadil dalších 25 cyklovrcholů. Na rozdíl od prvního dílu hlavně méně známé vrcholy. To však nic neubírá na jejích kráse a zajímavosti.

 

Ke každému výjezdu najdete v průvodci podrobný popis, itinerář, mapu a několik fotografií.

 

Průvodce najdete v naší knihovně a můžete jej vyhrát v následujícím kole soutěže na Cykloserver.cz

 

Diskusní fórum pro: "Vyrazte na vrcholy Slovenska"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |