Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

SKIBUS Jeseníky zaznamenává 100% nárůst zájmu turistů

12.2.2020 09:53

Když Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu obnovilo provozování SKIBUSU v Jeseníkách vzbudilo to spoustu reakcí. První rok byl opravdu rokem testovacím a také měl za úkol zjistit zájem cílové skupiny a najít ty nejlepší časové termíny pro jeho provozování v letech následujících. Za první měsíc roku 2020 přepravil skibus na 4 stovky turistů

Bookmark and Share

Od začátku je SKIBUS namířen především na milovníky bílých stop, kteří se díky němu dostanou do vrcholových partií Jeseníků a mohou si užít nádherné výhledy na běžecké jesenické magistrále. Doprava běžkařů na Červenohorské sedlo by měla pomoci vyřešit i nepříjemnou dopravní situaci, která se zde opakuje každý víkend a v době jarních prázdnin lokalit Olomouc a Brno. SKIBUS tak vyváží dvakrát denně turisty a návštěvníky z Jesenicka a Šumperska na Červenohorské Sedlo. Lze si tak pohodlně naplánovat svůj výlet a odpoledne se vrátit SKIBUSem zpět.


Důležitým faktorem je i přímá návaznost na vlaky přijíždějící do Jeseníku od Ostravy a Olomouce a do Kout nad Desnou z Olomouce a Brna. Například přímý vlak z Olomouce do Jeseníku vyjíždí v 6.56 a díky návaznosti spojů můžete do stopy nastoupit už v 9.35. Nebo vyrazit z Olomouce v 7.33 do Kout nad Desnou, kde po příjezdu na vás čeká již vyhřátý SKIBUS. V bílé stopě budete také v 9:35.


„Jsme rádi, že se SKIBUSu v jeho druhé obnovené sezóně daří a jsme přesvědčeni, že si najde své pevné místo v dopravní obslužnosti Jeseníků. Je před námi ještě hodně práce, jak jej pevně upevnit do systému dopravní obslužnosti obou dvou krajů, ale věřím, že po doložení výsledků jeho využitelnosti se nám to podaří. Rádi bychom jej na příští rok rozšířili i na lokalitu Skřítku a vyšli vstříc tak obyvatelům Šumperka a Rýmařovska.“ uvedl ředitel J-SCR Tomáš Rak.


Financování SKIBUSU zatím probíhá vícezdrojově a podařilo se do něj kromě Olomouckého kraje a obcí zapojit i soukromé subjekty.


„Ano SKIBUS je zatím prodělečný projekt našeho sdružení, ale to je přece každá veřejná dopravní obslužnost. Vloni se nám podařilo získat příspěvek Olomouckého kraje a zbytek jsme dofinancovali z našeho rozpočtu.

 

V letošním roce doufáme, že nám opět pomůže finančně Olomoucký kraj, i když jej budeme žádat jen o polovinu loňské částky, protože se nám podařilo zajistit tři soukromé subjekty k dofinancování provozní ztráty. Další finance snad posbíráme od dotčených měst a obcí a výslednou provozní ztrátu opět dofinancuje naše Sdružení. Předpokládám, že výsledek i díky většímu zájmu turistů bude znatelně lepší. Děláme to pro návštěvníky a turisty Jeseníků a jsme přesvědčení, že to ocení. Máme spoustu pozitivních zpětných reakcí.“ dovysvětlil Rak.

 

Další informace a jízní řád »

Tomáš Rak

Diskusní fórum pro: "SKIBUS Jeseníky zaznamenává 100% nárůst zájmu turistů"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |