Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Rohálovská 50ka 2020 naruby

7.9.2020 14:07

Rohálovská 50ka zve příznivce cyklistiky na jedenáctý ročník. V sobotu 19.9.2020 opět obsadí bikeři Prusinovice, zahrají The Rockset - World ROXETTE Tribute Band a všechno bude naruby.

Bookmark and Share

Hlavním motivem Rohálovské padesátky 2020 je "vše naruby":

  • Nejedeme na jaře, ale na podzim
  • Pojedeme proti směru (mapa závodu)
  • Kdo pojede s dresem naruby dostane v cíli poukaz na RU(b)MY
  • V Tučapech bude vyhlášena pomalostní prémie (3 nejpomalejší)
  • Údolní prémie ve Vesanské rokli (1 nejrychlejší na lávce v rokli)
  • V tombole vylosujeme 5 startovních čísel, kteří dají něco pořadatelům :)

Rohálovská padesátka bude akční a s jinými pohledy na lesy, Prusinovice, Holešov, okolní obce a Hostýnské vrchy. Po startu se pojede přímo na Tučapy, následovat bude hromadný brod řeky Rusavy, průjezd zámeckou oborou, agrokulturní vložka v Dobroticích. Výzvou zůstavá Vesanská rokle a populární brod v Líšné s bouřlivou diváckou kulisou

A jedinečností má závod více … 3 občerstvovací stanice s dobře naladěnou obsluhou (MS Tučapy, Sokol Třebětice, NEKO), 100 povzbuzujících regulovčíků na trati, hodnotný dárek pro předem registrované (letos brýle FORCE FREE) a hudební program v cíli závodu. Podtitul závodu měníme na „Vaše podzimní srdcovka“, ale pokusíme se to i takto dodržet.

Za 10 let historie MTB Rohálovka měla 6342 účastí, průměrně 634,2 účastníků hlavního závodu a 200 dětí, 2750 různých bikerů a bikerek. 30 bikerů absolvovalo všech 10 dosavadních ročníků (z toho jedna bikerka Martina Novotná), 28 bikerů a bikerek má jednu absenci. Více ve statistice závodu.

Rohálovská padesátka odstartuje ve 12:30 výstřelem z napoleonského děla. V mužské ani ženské kategorii není jednoznačný favorit(ka) a šanci vyniknout mají regionální bikeři a bikerky. V minulém ročníku Johnny Cattaneo ustanovil nový rekord Rohálovské padesátky na 1:45:00 (průměrná rychlost 28,6 km/h). Vzhledem ke změně a zkrácení trasy slíbil starosta Prusinovic Zbyněk Žákovský za překonání průměrné rychlosti láhev (možná i demižón) slivovice. V ženské kategorie bude titul obhajovat Tereza Tvarůžková.

Závod je zatraktivněn řadou speciálních kategorií. Je vypsána kategorie TIR (jezdci nad 100 kg - 46 účastníků této kategorie jelo loni = tloustneme) a soutěž 3členných týmů. Závod je součástí Rohálovského duatlonu a místní série „MTB král Hostýnek“, do které je zahrnuta Rohálovská 50ka, Drásal A a Obr Drásal, Hostýnská 50ka, Rusavská 50ka a nově i Zlínská 50ka.

Ještě před hlavním závodem (od 9:00) proběhnou závody dětí ve 14 kategoriích. Letošní ročník dětských závodů bude mít pozměněny (zatraktivněny) trasy. Pojede se na okruhu (1,35 km) s překážkami. Všechny kategorie mají start a cíl na fotbalovém hřišti (pozor, prezentace pouze na kulturním domě). Závody dětí jsou pořádány zdarma a každý malý cyklista získá po dojezdu dárek, ti nejrychlejší pak medaile a věcné ceny (vyhlášení ve 13:00 v zázemí hlavního závodu na pódiu). Organizaci dětí zajišťuje tým Holešovských Pokalíšků.

V sobotní odpoledne bude bez přestání probíhat doprovodný program. Vystoupí The Rockset - World ROXETTE Tribute Band, hudebník z Walesu Dale Williams a ATLANTArock.

Bikeři drží pospolu o dokáží pomoci potřebným. V nedalekém Slavkově pod Hostýnem žije mladá rodina, kterou zasáhla velká tragédie - tatínek a tři děti přišly o svou mladou maminku. Spojíme se s tatínkem, čím můžeme dětem udělat radost.

Více informací na www.vesani.cz
 

Martin Koplík

foto: Lidka Polišenská

Diskusní fórum pro: "Rohálovská 50ka 2020 naruby"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Související články

Související publikace

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |