Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

3 tipy na výlety s dětmi po Vysočině

18.5.2021 15:09

Jaký kraj je rozlehlý a přitom klidný? Je to Vysočina. Klidná, krásná a plná památek. Kam se vydat a kde si užijete plno zábavy? Čtěte dál.

Bookmark and Share

Vysočina je kraj poměrně velký, ale tichý


Vysočina je v rozloze 6. největší kraj ČR a přitom 3. nejméně obydlený. Díky tomu je to ideální místo na dovolenou. Pokud si potřebujete odpočinout od hluku velkoměsta je Vysočina to správné místo. Abyste si tento rozlehlý kraj pořádně užili a stihli ho prozkoumat, udělejte si rezervaci chalupy nebo chaty. Ubytování si zamilujete na první pohled. Klid, pohodlí a 100% soukromí.


Co zaujme na první pohled?


Středověký hrad v Ledči nad Sázavou najdete nad řekou Sázavou. Tato dominantní stavba zaujme každého návštěvníka, který do města přijede.

Hrad, věž, východní palác a parkány se postupně v průběhu let přestavovaly do gotického, renesančního a barokního stylu. Horní nádvoří zdobí 32 metrů vysoká raně gotická věž. Přístup na hrad vede po kamenném mostě z třetiny 19. století, z něhož dohlédnete na parkány (=prostor před samotnými hradbami). V jižním parkánu je altánek se sgrafitovou (=obrazce na zdi vzniklé proškrabováním dvou různě barevných omítek) výzdobou.

Návštěvníci si mohou projít 3 prohlídkové okruhy

  1. Muzejní okruh
  2. Muzeum Jaroslava Foglara
  3. Dětský okruh

Město plné památek


Třebíč má strategickou polohu na řece Jihlavě. Díky tomu si získala bohatou historii. To bohužel pochroumala česko-uherská válka a požáry. Mezi významné památky patří farnost Třebíč s bazilikou sv. Prokopa (tu najdeme na seznamu UNESCO), židovská čtvrť se 123 dochovanými domy, 2 synagogami a hřbitovem. Hřbitov je největší v České republice a najdeme tu cca 1000 hrobů.

Na Karlova náměstí se nachází sousoší sv. Cyrila a Metoděje. Zajímavá je i funkcionalistická Fuchsova spořitelna z let 1932–1933. Za přenádhernou výzdobou se zastavte u Malovaného domu a Černého domu. Každý milovník estetiky bude uchvácen.


Prohlédněte si místní zoo


Milujete zvířata? Tak to se vydejte do přenádherné zoo Jihlava! Uchvátí vás volně pobíhající drápkaté opičky tamaríni pinčí. Další zvířata jsou také poměrně volně, takže se připravte na opravdu unikátní zážitek. Čeká na vás 16 zajímavých expozic.

Děti si navíc zamilují tobogán, lanovku, lezeckou stěnu, prolézačky a velkou dřevěnou loď nazvanou Noemova archa. Klasicky si určitě nenechají ujít ani roztomilé kozy kamerunské.

Velmi zajímavou podívanou zažijete u komentovaného krmení, zážitkových programů, procházky s průvodcem nebo zoologem nebo při letových ukázkách s dravci a sovami.

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "3 tipy na výlety s dětmi po Vysočině"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |