Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Výzva Do práce na kole je za polovinou. Celorepublikově hlásí rekordních 22 108 účastníků

26.5.2021 08:57

Výzva Do práce na kole, která odstartovala 1. května, se přehoupla do druhé poloviny. Zapojilo se celkem 22 108 účastníků a zatím absolvovali 2 412 449,4 km na kole, 713 085,6 km pěšky nebo poklusem.

Bookmark and Share

Celkově tedy účastníci urazili neuvěřitelných 3 138 720 km. Tato vzdálenost odpovídá například 4x cestě na Měsíc a zpět. Všem dohromady se tak povedlo ušetřit 405 tun CO2, což je zhruba tolik, kolik absorbuje za 100 let 405 stromů.

 

„Na Brno připadá 3 581 zapojených sportovců, kteří i přes rozmarné květnové počasí zdolali 274 808,7 km na kole a 95 797,1 km pěšky, což je skoro jedna cesta ze Země na Měsíc,“ hlásí brněnská koordinátorka Hana Rárová z obecně prospěšné společnosti Partnerství.

Rekordnímu zájmu pomáhá nejen poptávka od Brňanů, kteří se chtějí po městě dopravovat jinak než v MHD nebo autě, ale i nedostatek kulturních i sportovních příležitostí v prvním pololetí. Účast brněnských firem je také enormní. V letošním 11. ročníku se zapojilo téměř 400 firem a institucí z Brna a okolí. Firmy využívají iniciativu jako hravou formu teambuildingu pro své zaměstnance.

TOP15 zapojených brněnských firem:


V průběhu května se účastníci dopravují bezmotorově kamkoli po městě a tím uleví životnímu prostředí. Za startovné obdrží designová trička, na které mohou čerpat různé slevové akce v květnu nebo i další měsíce. Vyvrcholením kampaně bude závěrečný večírek v Otevřené zahradě 16. června od 17 hodin.

 

Vedle vyhlášení výsledků a losování účastníků v tombole je součástí programu také prezentace certifikace a vyhodnocení příkladných Cyklozaměstnavatelů. Kampaň chce totiž povzbudit nejen zaměstnance, ale také zaměstnavatele a odměnit ty, kteří se snaží poskytovat lepší podmínky pro své zaměstnance dojíždějící do práce na kole. Hlavní cenou v tombole bude nové kolo od dlouhodobého sponzora Cyklospeciality.

Letošní výzvu zaštiťuje primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková, finančně ji podporuje MČ Brno-střed, slevy a akce poskytuje řada brněnských firem.

Hana Rárová

Diskusní fórum pro: "Výzva Do práce na kole je za polovinou. Celorepublikově hlásí rekordních 22 108 účastníků"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |