Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

VALACHY MAN 2022

3.8.2022 14:03

VALACHY MAN u valašského Balatonu opět láká stovky sportovců, závodit mohou i děti. Již tento pátek 5. a sobotu 6. srpna se uskuteční u „valašského Balatonu“ v Novém Hrozenkově tradiční triatlonový závod pro širokou veřejnost Valachy man. Nyní už je přihlášeno 830 sportovců včetně dětí, ve startovní listině zbývají poslední místa.

Bookmark and Share

 

NOVÝ HROZENKOV – Přes osm stovek sportovců všeho věku se utká v pátek 5. a sobotu 6. srpna při tradičním triatlonovém závodu Valachy man u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. O největší tuzemskou triatlonovou akci pro širokou veřejnost, která opět nabídne trasy pro zkušené sportovce, ale i začátečníky a děti, je opět velký zájem. „Kapacita je už téměř naplněná, ve všech kategoriích máme poslední místa. Zájemci se ještě stále mohou registrovat na www.valachytour.cz a možnost bude i přímo na místě, ale jen do naplnění kapacity,“ upozorňuje hlavní pořadatel Bohuslav Komín z pořádajícího Resortu Valachy Velké Karlovice.

 

 

Valachy man je tradičně nejnavštěvovanějším závodem sportovního seriálu DATART Valachy tour, který v průběhu roku zahrnuje ještě noční závod na běžkách, maraton horských kol a závod v běhu. „Po covidu si Valachy mana konečně můžeme užít naplno bez jakýchkoli omezení a máme radost, že je o něj stále takový zájem. Díky tomu, že se akce koná přímo u vodní nádrže, je ideální doslova pro celou rodinu. Závodění i fandění se dá spojit s koupáním a doprovodným programem, který připravují naši partneři. Podívanou jistě okoření souboje favoritů. Nebude chybět loňský vítěz Vojtěch Bednarský, čtyřnásobný vítěz celé série Petr Šťastný nebo česká ironmanská legenda Petr Vabroušek. Ten přitom absolvuje ve dvou dnech oba závody – krátký i dlouhý,“ dodal Bohuslav Komín.

 

 

Pátek 5. srpna bude dopoledne tradičně zasvěcen závodům dětí v 7 věkových kategoriích. Ty nejmenší do 6 let závodí v běhu, ty starší na standardní triatlonové trati zahrnující plavání, kolo a běh.

 

 

V pátek 5. srpna v 15 hodin odstartuje závod na kratší trase, která je svými distancemi (250 m plavání, 12 km kolo a 3,5 km běh) vhodná pro začátečníky a hobby sportovce.

V sobotu 6. srpna od 10 hodin se pak uskuteční závod štafet a jednotlivců na hlavní, delší trati zahrnující 350 m plavání, 16 km na kole v terénu a 4,5 km trialového běhu.

„Trasy Valachy mana představují mini triatlon. Obzvláště kratší trasa je ideální pro hobíky, pro mnohé bývá vůbec první závodní zkušeností s triatlonem. Nahrává tomu i fakt, že se u nás startuje intervalově. Odpadá tak obava z hromadného startu do vody i ostych ze srovnávání s výkony ostatních sportovců na trati,“ dodává Bohuslav Komín.

 

 

Součástí Valachy mana bude i doprovodný program s aktivitami a stánky partnerů, servisem kol či bohatou tombolou. Titulární partner DATART postaví u nádrže chill out zónu s lehátky, skákacím hradem, soutěží „Staň se malým elektrospecialistou", gamingovou zónou se Sony Playstation 5 a fotokoutkem. Závod bude živě přenášen na internetu hned několika kamerami včetně dronu.

Tradičního moderátora Stanislava Bartůška letos vystřídá neméně zkušený sportovní reportér a komentátor České televize Tomáš Budka, který je autorem dokumentu o 40 letech triatlonu v Česku. 

Zajímavostí jsou také oblíbené pamětnické medaile – děti čeká v cíli sladká perníková medaile, dospělé pak kovová 3D medaile s originálním designem.

 

Více na www.valachytour.cz

 

 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |