Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Prima CUP Karlovy Vary

9.8.2022 14:06

Karlovy Vary s mistrem světa. Koukni, proč nesmíš chybět! Termín 20. srpna patří novince letošního seriálu, závodu Generali Česká pojišťovna Karlovy Vary. Seriál Prima CUP se do Karlovarského kraje vydá poprvé a nabídne skvělé bikové podmínky. Účast nevynechá ani úspěšný bývalý biatlonista Ondřej Moravec. Mistr světa a trojnásobný olympijský medailista absolvuje 40 kilometrovou trasu B.

Bookmark and Share

Pro účastníky jsou připraveny tři trasy – 65, 40 a 20 kilometrů, z nichž ta nejdelší disponuje bezmála dvoukilometrovým převýšením.

 

 

Start je jednou z dominant závodu. Stovky cyklistů vyrazí přímo z historického centra našeho největšího lázeňského města, a to z Divadelního náměstí s typickou lázeňskou atmosférou. V jeho těsném sousedství se nachází světoznámé Vřídlo, kolonáda a grandhotel Pupp. Účastníci i jejich doprovod zde stráví čekání na pomyslný startovní výstřel v kulisách, kterým architekti trefně říkají „slet šlehačkových dortů“.

Trať závodu je opravdu unikátní. Obě delší trasy se sítí klikatících se vycházkových pěšin vydají na všechny přilehlé kopce města jako je Výšina přátelství se známou rozhlednou Diana, Jižní vrch s vyhlídkou Karla IV., Doubskou horu a Vítkův vrch. Nevynechají ani průjezd novou oborou Linhart. Účastníky na trasách A a B čeká několik techničtějších sjezdů – první nedlouho po startu z Diany, následuje Čapkova stezka a při návratu do města sjezd z Černé Marie nad hotelem Richmond, přezdívaný místními „lanýžovka. Áčkaři a béčkaři se sedmnáct kilometrů před cílem také osvěží v brodu řeky Teplá, která mimo jiné protéká kolonádou a podél hotelu Thermal, který hostí například Karlovarský filmový festival.

 

 

Nejdelší trasa A vyvede závodníky mimo Karlovy Vary průjezdem obcemi Kolová a Pila v prostoru mezi karlovarským letištěm a přehradou Stanovice. Typické lázeňské pěšinky vystřídají lesní cesty a stezky, polňačky s květy vrcholícího léta a výhledy na nedaleký vojenský prostor Doupov či zříceninu hradu Andělská hora. Při návratu z nejvzdálenějších míst trasy a objezdu letiště je pak čeká průjezd mimořádně fotogenickým – touto dobou kvetoucím – vřesovištěm.

Cíl je naplánován u hokejové KV Arény, kde se odehrají i dětské závody. Děti si tradičně zasoutěží o ceny z hračkářství Pompo a poté je pro ně připravena tombola.

Akce je současně zařazena do prestižní nejvyšší domácí soutěže ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu.

Tombola čeká i na dospělé účastníky. Hlavní cenou je kávovar Segafredo a cyklistické balíčky WeLoveCycling.cz.

 

 

Ti z vás, kteří znají karlovarské lesy nebo se v minulosti zúčastnili některého ze zde konaných závodů, mohou potvrdit, že zdejší terény se vyznačují pestrostí povrchů, výrazným převýšením, náročnou dynamičností a romantickými, dech beroucími panoramaty. Absolvujte jeden z nejhezčích „městskýchbikemaratonů!

 

Do závodu se můžete přihlásit online do 17. srpna. Podrobné informace o závodě včetně registrací na jednotlivé závody naleznete na stránce závodu http://www.iprimacup.cz/22-karlovyvary/.

 

 

Informace k trase závodu:

             Trasa A – 65 km, převýšení 1.962m

             Trasa B – 40 km, převýšení 1.527m

             Trasa C – 20 km, převýšení 607m

 

Související články

Žádné související články

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |