Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Prima CUP - DECATHLON HRADEC KRÁLOVÉ.

19.4.2023 11:03

Netradiční úvodní závod vyhráli Petruš a Štěpánová Závodem Decathlon Hradec Králové odstartoval v sobotu 15. dubna letošní dvanáctidílný cyklistický seriál Prima CUP. Na úvodním závodě se sešly stovky cyklistů, aby se vydaly do přilehlých královéhradeckých lesů na tři trasy dlouhé15, 47 a 67 kilometrů. Závod výrazně ovlivnil vytrvalý déšť z předchozích dní, kdy bylo na poslední chvíli nutné upravit trasu v lese z důvodu záplavy některých jejích částí, bikové pasáže byly více jak metr pod vodou. Účastníky to však neodradilo a v sobotu je na startu odměnilo příjemné jarní počasí.

Bookmark and Share

Nejrychlejším na nejprestižnější trase, kde se představila velká část české maratonské špičky,se stal loňský stříbrný medailista Lubomír Petruš. Ten zvládl trasu za necelé tři hodiny.Druhého muže v pořadí a několikanásobného vítěze seriálu, Filipa Adela (Superior), porazil o necelé tři minuty.Na stupních vítězů je se ztrátou sedmi minut na vítěze doplnil týmový kolega Petruše z týmu D2mont Merida Cycling Team, Tomáš Morávek.

 

 

 

Nejrychlejší žena, Karla Štěpánová (Česká Spořitelna - Accolade), dojela v čase 3:26, druhá nejlepší Jana Žídeková (Training & Food) ztratila na vítězku dvacet pět minut. Třetí skončila Nikol Flašarová v barvách týmu Endorphin Republicse ztrátou jen jeden a půl minuty na stříbrnou medailistku.

 

 

Na 47 kilometrové trase byli nejrychlejší Daniel Polman (Ultra Paka Racing Team) s Evelínou Šedivou (Elimon Bicykl Team Ústí nad Labem).

 

Na 15 kilometrové trati slavili vítězství Marek Nechuta (Bike Freaks Holice) a Lenka Fridrichová z celku Eleven Head Cyklolive. Zde zpestřily start tři výrazné osobnosti: samotná primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová. Té dělali doprovod čeští reprezentanti v basketbalu a také hráči týmu Basketball Nymburk, Martin Kříž a Ondřej Sehnal.

 

Dokonce i dětské kategorie zvládly průjezdy skrze vodu a bahno s nadšením.

 

 

Seriál Prima CUP pokračuje již 30. dubna závodem ČEZ Stolové hory, který se současně jede jako Škoda Auto mistrovství ČR v maratonu. Součástí všech akcí jsou i dětské závody pro děti do 10 let.

 

Podrobnosti o seriálu Prima CUP naleznete na www.iprimacup.cz.

 

Kalendář seriálu Prima CUP 2023:

 

15. DUBNA - DECATHLON HRADEC KRÁLOVÉ

30. DUBNA - ČEZ STOLOVÉ HORY

20. KVĚTNA - SILESIA BIKE MARATHON

03. ČERVNA - ŠKODA AUTO DOLNÍ MORAVA

10. ČERVNA - ČEZ SÁZAVA

06. - 08. ČERVENCE - MTB TRILOGY

05. SRPNA - SEGAFREDO SAHARA RACE

19. SRPNA - LIPNO SPORT FESTIVAL

26. SRPNA - ČEZ KARLOVY VARY

16. ZÁŘÍ - ČEZ HARRACHOV

28. ZÁŘÍ - GOČÁROVY SCHODY

07. ŘÍJNA - ŠKODA AUTO MIKULOV

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |