Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Valachy Man u Bystřičky už o tomto víkendu: přijeďte závodit i na doprovodný program

20.6.2023 14:22

Nejnavštěvovanější veřejný triatlonový závod v České republice je opět tu! Už o víkendu 24. a 25. června bude žít vodní nádrž Bystřička na Vsetínsku legendárním Valachy manem. Pořadatelé v okolí přehrady připravili trasy úplně pro všechny: pro děti, začátečníky, hobíky i zkušené sportovce. Letošní novinkou je kategorie Xterra se statusem Mistrovství České republiky.

Bookmark and Share

„Registrace on-line na www.valachytour.cz je možná do středy 21. června, místa ve startovní listině všech kategorií ještě jsou. Předpověď na víkend slibuje ideální polojasné počasí a chystáme i pestrý program včetně atraktivní gastro zóny a sobotní afterpárty na pláži nejen o sportovce, ale i diváky, takže všechny srdečně zveme. Přijeďte si užít víkend plný sportu, koupání a zábavy pro celou rodinu,“ láká hlavní organizátor Valachy mana Bohuslav Komín.

Valachy man je součástí seriálu DATART Valachy tour a tradičně jeho nejnavštěvovanější akcí, díky trasám různé délky a náročnosti je totiž ideální i pro úplné začátečníky a hobíky. „Pro mnohé z nich bývá vůbec první závodní zkušeností. Na krátké trase se totiž startuje intervalově, takže odpadá obava z hromadného startu do vody i ostych ze srovnávání s výkony ostatních sportovců. Navíc distanci zvládne opravdu každý,“ dodává hlavní organizátor Valachy mana Bohuslav Komín.

 

 

Pro zkušenější sportovce je na Valachy manovi připravena hlavní - dlouhá trasa, kde mohou závodit i štafety. Nově letos přibyla ještě Xterra trasa pro profíky a milovníky náročnějších výzev. „Po letech, co Valachy mana pořádáme, jsme si v triatlonovém světě vybudovali pověst akce s kvalitní organizací a díky tomu letos dostali možnost stát se akcí Mistrovství ČR v terénním triatlonu a současně XTERRA evropského poháru, ti nejlepší mohou vybojovat start na mistrovství světa v italském Molvenu. I díky tomu se můžeme u Bystřičky těšit na účast triatlonové špičky od nás i ze zahraničí, a také mj. olympijského vítěze, bikera Jaroslava Kulhavého. Pro diváky to bude skvělá podívaná a pro sportovce možnost poměřit síly s těmi nejlepšími,“ doplnil Bohuslav Komín.

Tradiční součástí budou i závody dětí v rámci Franz Josef Kaiser Dětské Valachy tour. Nejmenší děti do 6 let závodí jen v běhu, ty starší se tradičně utkají ve všech třech disciplínách triatlonu na různě dlouhých trasách.

 

 

Pro sportovce a diváky se chystá také doprovodný program s testováním elektrokoloběžek, půjčovnou paddleboardů, herní Datart zónou a dalšími aktivitami, sobotní after party na pláži nebo živé vysílání ze závodu.

Více na www.valachytour.cz

 

Harmonogram Valachy mana:

SOBOTA 24. 6. 2023

-         Dlouhý Valachy man (400 m plavání – 16 km horské kolo – 5 km trailový běh)

-         Štafeta (400 m plavání – 16 km horské kolo – 5 km trailový běh)

-         NOVINKA - XTERRA VALACHY OFFICIAL (XTERRA Evropský pohár a Mistrovství ČR - 1 500 m plavání - 30 km horské kolo - 10 km trailový běh)

NEDĚLE 25. 6. 2023

-         Krátký Valachy man (300 m plavání – 13 km kolo horské či trekingové – 3 km běh)

-         Dětský Valachy man (6 věkových kategorií - různé distance)

 

 

                     Doprovodný program

·  Živé vysílání a LCD obrazovka na místě

·  Občerstvení od Rožnovských pivních lázní

·  Testování a půjčování elektrokoloběžek Gogen

·  Půjčovna paddleboardů

·  Skákací hrad a dětský program Datart

·  Stánek s oblečením Kilpi, fotky NIKON

·  Playstation, balonky od AUTO UH, mycí boxy Kärcher

·  So 24. 6. po závodě afterparty – živá hudba a DJ na pláži

 

Dvě otázky pro Jaroslava Kulhavého

Jaroslav Kulhavý řadu let sbíral úspěchy v cross country horských kol, včetně toho nejcennějšího: zlata na olympiádě. Nedávno ukončil profesionální kariéru a „obul“ se do triatlonu, v němž už má na svém kontě několik úspěchů. Uvidíme ho i v sobotu 24. 6. na startu Valachy mana, který se právě loni stal jeho premiérou v nové triatlonové kariéře.

Jardo, zatímco na kole jste legenda, v triatlonu nováček. Jak se v této disciplíně cítíte?

Samozřejmě z větší části se cítím pořád jako nováček. Především v plavání a depu, kde hraje velkou roli zkušenost. Myslím ale, že každým závodem se to posouvá.

Trasu dlouhého Valachy mana jste si už byl projet na kole, co na ni říkáte? Máte pro ostatní nějaké doporučení?

Trasa kola je vcelku náročná s těžším stoupáním. Určitě je potřeba dobře rozvrhnout síly a hlavně nepřepálit první stoupání. Každopádně lokalita je krásná. Bude to náročný, ale pěkný závod.

 

 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |