Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Škoda Auto Dolní Morava: skvělé výkony a neopakovatelná atmosfér

12.6.2024 14:28

Pod vrcholem Králického Sněžníku se v sobotu 8. června uskutečnil čtvrtý podnik cyklistického seriálu Prima CUP, který přilákal nadšené bikery i nejlepší české maratonce. Bonusem celého dne bylo slunečné počasí, což jen podtrhlo skvělou závodní atmosféru.

Bookmark and Share

 

 

Závod Škoda Auto Dolní Morava nabídl tři trasy různé délky a náročnosti. Nejdelší trasa A o délce 89 km splňovala světové standardy maratonských závodů a byla prestižní událostí v kalendáři Mezinárodní cyklistické unie. Na startu se sešli nejlepší cyklisté, což slibovalo napínavé souboje a skvělé výkony.

 

Vítězem nejprestižnější trasy se stal Filip Adel z týmu Superior Team s časem 4:31:09. Druhé místo obsadil Tomáš Višňovský z MTBiker Teamu, který zaostal o 3 minuty a 35 sekund. Třetí příčku vybojoval polský závodník Karo Rożek z Global Orbea MTB Teamu s časem 4:36:01.

 

 

 

Ženskou kategorii na trase A ovládla Milena Kalašová z týmu K3 Performance s časem 5:04:22, následovaná polskými reprezentantkami Aleksandrou Andrzejewskou z týmu Global Orbea MTB Team a Michalinou Ziółkowskou z Czasnarower.pl.

 

 

 

Střední trasa B o délce 56 km byla určena zejména pro amatérské jezdce. Vítězem mužské kategorie se stal Jiří Havlík z CykloMira Wallachian Racing s časem 2:54:49. Mezi ženami triumfovala Anna Ryndová s časem 3:45:10.

 

Nejkratší trasa C o délce 17 km byla ideální volbou pro rodiny s dětmi a méně zkušené cyklisty. Nejrychlejším mužem se stal Ondřej Klimeček z Rexonix Kovo Praha s časem 00:51:53. V ženské kategorii se nejlépe umístila Anna Malá z TJ Sokol Horní Jelení s časem 00:57:20.

 

 

 

Všechny trasy nabídly závodníkům nádherné panoramatické výhledy na Králický Sněžník a okolní krajinu. Závodníci se mohli těšit také na průjezd kolem nejdelšího pěšího visutého mostu na světě Sky Bridge 721 a pohled na Stezku v oblacích. Tyto i další atrakce, jako Trail park, Fun park, Mamutíkův vodní park a nejdelší bobová dráha v Česku, zpestřily závodní víkend a nabídly zábavu celým rodinám.

 

 

 

Na své si přišly také děti. Děti si kromě závodního programu mohly vyzkoušet dětské dopravní hřiště od Škoda Auto včetně cyklistického simulátoru.

 

 

 

Seriál Prima CUP pokračuje již 15. června závodem ČEZ Sázava, kde se sejde několik stovek bikerů, aby společně odstartovaly 24. ročník této MTB klasiky. Jeden z nejznámějších MTB závodů u nás nabízí osvědčné trasy, které baví nejen sportovním zážitkem, ale i nezapomenutelnými výhled

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |