Česká verze English version
Cykloserver.cz

161 - TŘEBOŇSKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Třeboň, Nové Hrady, Jindřichův Hradec, Veselí nad Lužnicí.


Název: 161 - TŘEBOŇSKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

TŘEBOŇSKO cykloturistická mapa, 1 : 60 000 "Není spanilejší krajiny v České zemi nad tebe, Třeboni, panno, princezno snící a tajemná!..." Jak krásně řečeno slovy básníka – spisovatele Ladislava Stehlíka o městě i kraji. To, že je Třeboňsko jedním z nejzářivějších drahokamů české přírody dokládá také zájem UNESCO, který zařadil toto území mezi biosférické rezervace (1977), již dva roky před tím, než jsme jej úředně začali chránit my, Češi. Na naší obranu je třeba říci, že jsme se o toto území starali 700 let tak dokonale, že se stalo celosvětovým unikátem souznění člověka s přírodou. Pánevní oblast, která je ohraničena mírnými kopečky, téměř přesně vyplňuje celou  mapu. Od 12. století, kdy člověk tuto lesnatou a bažinatou krajinu trvale osídlil, začal také měnit její charakter. Neporušil však unikátní druhovou různorodost a biologickou rovnováhu. Nejvíce krajinu pozměnil stavbou rybníků v místech močálů a důmyslným systémem vodních kanálů. Krajina nepoznala většího neblahého zásahu ani člověka moderní doby a stále si udržela zemědělský charakter. Nejsou zde přebujelá sídla, ale v žádném větším z nich nechybí cenný architektonický skvost. Není zde zhoubný průmysl. Příroda příhraniční oblasti s Rakouskem zůstala nedotčena díky komunistickému režimu, který do ní zakázal přístup a vybudoval množství zpevněných cest. A tak tam všude po hrázích stříbrných rybníků, mezi polními a lesními samotami směrem k útulným městečkům a malebným vesničkám vede spousta cest a cestiček, které jsou ideální především pro rodinnou cykloturistiku a také pro ty, kteří z různých důvodů netouží po kopcích a chtějí více vnímat uklidňující tlukot srdce nádherné přírody.Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty. Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit v elektronickém obchodě firmy SHOCart.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |