Česká verze English version
Cykloserver.cz

156 - ŠUMAVA, TROJMEZÍ

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Prachatice, Volary, Vimperk, Kvilda.


Název: 156 - ŠUMAVA, TROJMEZÍ
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

ŠUMAVA - Trojmezí cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Šumava se rozkládá na území dlouhém 120 km a je rozložena po obou stranách státní hranice se SRN a Rakouskem. Geomorfologicky se dělí na tyto oblasti: Železnorudsko, Šumavské pláně, Boubín, Trojmezenská hornatina, Lipensko a Želnavská hornatina. Nejvyšším vrcholem je Velký Javor v SRN (1 456 m n. m.), na české straně Plechý (1 378 m n. m.). Z hlediska ochrany přírody Šumava zahrnuje národní park (NP) a chráněnou krajinnou oblast (CHKO), které slouží k zachování jedinečné flóry a fauny. Šumava je nazývána „zelenou střechou Evropy“. Lesy pokrývají 80 % území. Prochází tudy evropské rozvodí Labe – Dunaj a pramení zde také naše nejdelší řeka Vltava. Slatě a prameniště řek jsou obrovskou zásobárnou vody, největší ve střední Evropě. Po staletí zdejší život ovlivňovala tzv. Zlatá stezka. Díky obchodu zde probíhalo osídlování, vznikala města, budovaly se hrady a strážní hrádky. Dříve bohaté naleziště zlata připomínají sejpy u řek a říček. Oblast je též známa sklářstvím, jehož historie spadá až do 14. stol. Dnes tuto tradici připomínají názvy bývalých sklářských osad. Mnoho němých svědků největšího rozkvětu oblasti čeká na Vaše znovuobjevení. Šumava je díky řadě silniček bez provozu rájem cykloturistů. V oblastech národního parku je široká síť značených cyklistických tras KČT a Národního parku, které Vás dovedou na nejzajímavější místa. Řada turistických chat a ubytovacích zařízení Vám poskytne možnosti k odpočinku. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |