Česká verze English version
Cykloserver.cz

115 - BROUMOVSKO, ADRŠPAŠSKO-TEPLICKÉ SKÁLY

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky.Broumov, police n. Met., Teplice n. Met., Poříčí, Úpice, Náchod, Červ. Kostelec, Trutnov.


Název: 115 - BROUMOVSKO, ADRŠPAŠSKO-TEPLICKÉ SKÁLY
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

BROUMOVSKO - Adršpašsko-teplické skály cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Broumovsko tvoří severovýchodní výběžek Čech. Jeho pestrá geologická stavba se na povrchu projevuje neobyčejně členitým reliéfem. Morfologicky se nejvýrazněji uplatňují pískovcové vrchy s množstvím skalních útvarů, představující erozní pozůstatky usazenin křídového moře. Romantika zdejší přírody přitahuje návštěvníky již od 19. století. Největším turistickým magnetem jsou skalní města, zejména Adršpašsko-teplické skály. Broumovsko se svým širokým okolím je harmonickou kulturní krajinou, po staletí ovlivňovanou člověkem. Dokladem jsou četné historické památky – např. kláštery v Broumově a Polici nad Metují, zříceniny hradů a rázovité lidové stavby. Za shlédnutí stojí nedaleký náchodský zámek či malebné Babiččino údolí. Na výlet se můžete vydat také do Polska. Turisticky atraktivní jsou národní park Stolové hory, lázně v Kudowě a Dusznikách nebo bazilika ve Wambierzicích. Celý kraj je protkán desítkami kilometrů silnic a cest jako stvořených pro cykloturistiku. Z široké palety možností si každý může vybrat „tu svou“ cestu od nenáročných tras v údolích až po skutečně horské terény. Při cestování zdejším krajem je třeba si uvědomit, že se z velké části pohybujete na území chráněné krajinné oblasti. Prosíme vás tímto, abyste respektovali určitá omezení z toho vyplývající, zejména zákaz vjezdu do přírodních rezervací. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |