Česká verze English version
Cykloserver.cz

103 - JIZERSKÉ HORY

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Liberec, Jablonec n. Nisou, Železný Brod, Semily, Tanvald, Desná, Český Dub, Hodkovice, Chrastava, Hejnice, Raspenava, Frýdlant, Nové Město p. Smrkem.


Název: 103 - JIZERSKÉ HORY
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

JIZERSKÉ HORY cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Jizerské hory jsou nejseverněji položeným pohořím České republiky. Prostírají se mezi Krkonošemi a Lužickými horami a jejich severovýchodní část s nejvyšší horou (Wysoka kopa 1127 m n.m.) zasahuje na polské území. Nejvyšším vrcholem české strany je Smrk (1124 m n. m. ), nadmořské výšky přes 1000 m dosahuje ještě řada dalších vrcholů. Centrální část Jizerských hor má charakter náhorní roviny, v jejichž depresích vznikly rašelinné horské louky a rašeliniště a pramení zde řada vodních toků. Na okrajových partiích a na hřebenech vznikly mrazovým zvětráváním žulového podkladu bizarní skalní útvary, kamenná moře a divoká skalnatá údolí, kterými potoky a říčky peřejemi a vodopády překonávají velké převýšení z náhorních plání do podhůří.V podhůří Jizerských hor leží stotisícové průmyslové město Liberec, tramvají spojené s padesátitisícovým městem skla a bižuterie Jabloncem nad Nisou. Nad nimi se jako dominanta celého kraje vypíná majestátný vrchol Ještědu (1012 m n.m.) s hotelem ve tvaru rotačního hyperboloidu. K hotelu vede kabinová lanová dráha. Jizerské hory byly vždy převážně pokryty lesy. Původní smíšené porosty byly z velké části nahrazeny smrkovými monokulturami, které byly v éře socialistické velkovýroby zdevastovány silným imisním zatížením a krátkozrakým hospodařením. Přesto se v Jizerských horách zachovala mimořádně hodnotná unikátní území s přirozenými společenstvy. Jsou to například nejrozsáhlejší porosty bučin v Čechách a unikátní společenstva otevřených rašelinišť s glaciální flórou a faunou. V Jizerských horách nacházíme jeden z nejkrásnějších cykloturistických areálů v Čechách. Náhorní planiny hor jsou protkány množstvím horských silniček a zpevněných cest, kterými můžeme projíždět podle svého výběru mezi osadami, horskými chatami a přírodními raritami bez velkého úsilí a námahy. Otevřené planiny a rarita Jizerských hor - dvanáct rozhleden - poskytují nádherné výhledy do krajiny.Na území chráněné krajinné oblasti se nacházejí 3 naučné stezky. Tyto stezky jsou přístupné mimo zimní měsíce. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty. Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |