Česká verze English version
Cykloserver.cz

146 - HORNÍ POMORAVÍ

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Olomouc, Litovel, Mohelnice, Šternberk, Uničov, Konice, Rýmařov, Loštice, Šumperk.


Název: 146 - HORNÍ POMORAVÍ
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

HORNÍ POMORAVÍ cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Horní Pomoraví, to je především rovina Hornomoravského úvalu a podhůří přilehlých hor: Jeseníků, Oderských vrchů, Zábřežské vrchoviny a Hostýnských vrchů. Zajímavá zákoutí nabízí samotná řeka Morava, která je osou tohoto kraje a na jejímž ještě ne zcela regulovaném toku se nacházejí původní meandry a lužní lesy se vzácnou faunou a flórou. Výhodná poloha tohoto kraje jej předurčila k tomu, aby se stal již od středověku hospodářským a kulturním těžištěm širší oblasti, sama Olomouc byla po staletí hlavním městem Moravy a nyní je její jádro po Praze druhou nejvýznamnější městskou památkovou rezervací v ČR. Kromě Olomouce mají i jiná okolní města množství historických pamětihodností, jmenujme např. Čechy pod Kosířem, Náměšť na Hané, Šternberk, Úsov. V podstatě se dá ale říci, že skoro každá obec nebo městečko má co nabídnout. Jsou zde zajímavé možnosti pro cykloturistiku s volbou nejrůznějších terénů od nenáročných, rovinných, kde lze po klidných cestách vyjíždět jak na sever od Olomouce tzv. Litovelským Pomoravím až po těžší horské trasy v oblasti Jeseníků.  Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |