Česká verze English version
Cykloserver.cz

123 - DOUPOVSKÉ HORY

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Karlovy Vary, Pobořany, Žatec, Žlutice, Toužim, Ostrov.


Název: 123 - DOUPOVSKÉ HORY
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

DOUPOVSKÉ HORY cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Doupovské hory představují výraznou geomorfologickou jednotku ve středním Poohří, vzniklou převážně třetihorní sopečnou činností. Nejvyšším vrcholem je Hradiště (934 m n. m.). Velkou část území tvoří vojenský výcvikový prostor Hradiště, který se stal oblíbeným cvičištěm vojsk NATO. Po jeho vzniku (1953) byly přerušeny snahy o osídlení oblasti a dnes zde žije zhruba 600 stálých obyvatel. Přes vojenské využití patří Doupovské hory mezi nejcennější přírodní lokality ve střední Evropě, jsou však z větší části nepřístupné. Nejzajímavější je zalesněná oblast s Přírodním parkem Džbán. V rozsahu této mapy najdeme také mnoho míst s kulturně-historickými památkami. Jde především o Karlovy Vary, naše nejznámější lázně, proslulé nejen svými minerálními prameny, kolonádami a nádhernou architekturou, ale v posledních letech také mezinárodním filmovým festivalem. K návštěve láká také „hlavní město českého chmelařství“ – Žatec s řadou historických památek nebo půvabná městečka Toužim, Podbořany či Rabštejn nad Střelou. Příznivci cykloturistiky budou v tomto regionu marně hledat hustou síť značených cyklistických tras a stezek. Kouzlo Doupovských hor však nebude o nic menší, když jej budete objevovat při jízdě po vedlejších a polních cestách. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |