Česká verze English version
Cykloserver.cz

Kalendář 2020: Žena a kolo

Už poosmé (a naposledy) vydává vydavatelství Cykloknihy cyklistický kalendář sestavený z těch nejkrásnějších dobových reklamních plakátů, které v 19. a 20. století propagovaly jízdní kolo. Ústředním motivem je vždy žena oslavující značku velocipedu nebo jeho výrobce. Formátem je kalendář stejný jako v předchozích letech (320×600 mm), použitý papír je opět přírodní, tisk celobarevný.


Název: Kalendář 2020: Žena a kolo
Autor: Cykloknihy
Vydavatel: Cykloknihy
Orientační cena: 399,- Kč
Rok vydání: 2020
Odkaz: https://www.cykloknihy.cz/e-shop/produkt/zena-a-kolo-2020

Bookmark and Share

Na titulní straně je novější plakát na kola francouzské značky Gitane z padesátých let minulého století. Název znamená ve francouzštině romskou ženu. Počátky firmy sahají do roku 1925, kdy Marcel Brunelière zahájil kovářskou a zemědělskou výrobu v Machecoulu ve francouzském regionu Loire-Atlantique. Souběžně začal vyrábět díly pro jízdní kola a následující rok otevřel dílnu pro montáž celých kol. Značka byla synonymem pro významné francouzské cyklistické závody od 60. let do poloviny 80. let, kdy sponzorovala jezdce jako Jacques Anquetil, Lucien Van Impe, Bernard Hinault, Laurent Fignon a Greg LeMond. Všichni byli vítězové Tour de France. Firma Gitane sponzorovala v 90. letech i týmy horských kol.

Také další plakáty jsou od neméně slavných a známých značek kol: Raleigh, Peugeot, Hercules. Tentokrát je styl kreseb na plakátech modernější, oblečení žen odvážnější a celkově působí svižnějším, modernějším dojmem. Přesto, že jsou všechny plakáty více než sedmdesát let staré.

Velký nástěnný kalendář Žena a kolo 2020 je opět celobarevný, obsahuje 14 listů velikosti 60 × 32 cm, tištěný je na kvalitním ofsetovém papíru 250 g/m² a obsahuje jednoduché kalendárium. Na posledním listu je přehled všech dvanácti plakátů se jmény autorů, s jejich názvy a rokem zhotovení. Kalendář má spirálovou vazbu a vzadu silnější kartón. Každý výtisk je zabalen do průhledné fólie.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |