Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Drásal na jedničku

7.7.2008 12:14

Já hodnotím závody podle toho, jak se tam najím. A tady jsem se nažrala dobře a hodně. Na občerstvovačkách se servíroval chleba se sádlem, cibulka a uzenářské výrobky. Asi ne všichni během sportovního výkonu takovou hostinu přijali s nadšením. Uznávám, že chleba se sádlem a cibulkou je spíš pro otrlejší a zkušenější bikery, jako jsem já. To že je Drásal štědrý závod, se potvrdilo i tím, že v cíli postavili ještě jednu občerstvovačku pro veřejnost. O všechny bylo postaráno nadmíru dobře. Jedlo se, pilo se, a věřím, že se tam pije a jí dodnes. Závod hodnotím velkou podtrženou jedničkou.

Bookmark and Share

Na závod jsme jeli s bráchou den předem, do Holešova je to z Prahy daleko a start byl brzy ráno. V campu se nám všichni smáli, že bydlíme v plátěném stanu z bývalé ČSFR, já měla úchylně růžové nafukovací lehátko a brácha dokreslil předpotopní atmosféru svým proužkovaným negližé.


Využila jsem možnosti od firmy Specialized zapůjčení kola. Brácha si minule půjčené kolo chválil a doporučoval ho všude možně. Dali mi oranžové kolo s pružením vzadu. Brácha se na jejich kole dost otrkal. Výsledkem bylo, že si začal více věřit na svým pevňáku a přestal pochybovat o svých technických možnostech. Až čelní náraz na Drásalu do kmene stromu ho vrátil zpět ke střízlivějšímu náhledu. Vyvázl pouze z pohmožděným ramenem a sedřeným loktem.

 

Můj dojem z kola byl dobrý. Kolo se mi zdálo být sice línější, ale ve výraznějším terénu jsem nelitovala. Kolo perfektně zdolávalo ostřejší výjezdy, kde cesta byla rozbitá nebo s kameny, krásně ve výjezdech sedělo a zadek ani jednou neustřelil. Pohodlné svezení bylo ve sjezdech, nebyla jsem vůbec vydrncaná a mohla jít do vyšší rychlosti.

Já jsem závod pojala jako výlet, no, co mi zbylo, když mi všichni hned ujeli. Už pouhých pár okamžiků po startu jsem se ocitla úplně poslední. Když jsem se ohlížela, jelo už za mnou jen auto. Vůbec jsem nestačila tempu. Místní obyvatelé koukali ze svých zahrádek a fandili. Nějaký postarší chlapík povídal svý starý, když mě viděl, že těch 50 km asi taky nebude žádná sranda, a že to není taky málo. Jela jsem zoufalá, úplně poslední asi 200 metrů za ostatníma.

Startovní horečka si vybrala první daň hned v začátku prvního stoupání. Jedna ženská, která mě za startem předjížděla dvojnásobnou rychlostí, stála v kopci opřená o kolo a byla už poněkud hůře orientovaná. Na otázky nereagovala, jen se z ní valil pot. Záhy to otočila a jela domů. Ten první kopec byl dlouhý a mnoho lidí na něm pohořelo. Byla sranda, jak někteří bikeři dojeli k zatáčce a když viděli, že kopec pokračuje i za zatáčkou, okamžitě z kola slezli. Dokonce jsem viděla, jak jedna ženská zastavila, slezla z kola, poodešla a začala zvracet. Zřejmě také přepálila.

 

Závod lehký nebyl. Výjezdy byly dlouhé. Jakmile se nějaký kopec vyjel, hned se sjel. Po rovinách ani vidu ani slechu. Prostě furt nahoru, dolu, takové dlouhé utahováky. Na některých sjezdech se muselo trochu opatrněji.

Luxusní byl dojezd do cíle, posledních 5 km jen z kopce. Nádhera, bylo to jak za odměnu. Z posledního kopce mě předjel eliťák z dlouhé tratě, který dokončoval. Zkoušela jsem se za ním držet a šlo to dobře. Z kopce mi to jezdí díky váze rychle. Dokonce jsem ho v jeden moment předjela, tak se asi divil.

 

V cíli byla nádherná atmosféra. Diváci sledovali dění na trati a hecovali ve finiši každého. V cíli se i vyhlašovaly jména toho, kdo právě dojížděl. Diváci skutečně dělali dobrý kotel. Někteří, co jeli dlouhou trať, tak ji jeli klidně i 11 a víc hodin. I tito lidé získávali potlesk v podvečerních hodinách od stále přítomných diváků.

Letos se dlouhé trati zúčastnil i Jan Vlasák, spisovatel a cyklotremp. Na trati byl poměrně snadno rozpoznatelný – vytahané tříčtvrteční tepláky, kožené sandály, bavlněné pamětní triko a svítivě žlutá helma z molitanu. Trochu mi svým vzevřením připomínal Čáryfuka, myslím to ale v dobrém. Docela ho obdivuji, až já budu ve starobním důchodu, budu ráda, že si dojdu na záchod. Spisovatel je neskutečná houžev. Byl 10 hodin na trati a po dojezdu byl furt čiperný. Akorát ho v cíli začaly brát plotýnky. Přesto potlačil bolest a s igelitkou v ruce obcházel kde koho a udával svoje knížky. Vypadalo to, jakoby potřeboval na vlak. Podezírám ho, že chtěl jet po závodě domů na kole, a když se mu ozvaly ty plotýnky, tak si to rozmyslel a sháněl prostředky. Smekám před ním.

Musím říct, že na závod mám jen hezké vzpomínky. Brácha si koupil na závěr dne langoše, aby ho pálila žáha, prý mu tak vydrží vzpomínky déle. O Drásalovi se říká, že je nejtěžší závod u nás. Jenže to samé slýchávám o dalších 15-ti závodech. Drásal mi vyloženě těžký nepřipadal. Převýšení je sice velké, ale kopce jsou táhlé, dlouhé a bez problému jetelné. Většinou se vyjíždí po širokých zpevněných cestách a asfaltu. Sjezdy byly také jetelné, občas byly prošpikované technickými úseky. Na závodě se mi líbilo, že tam nebyla žádná "hluchá" místa. Krajina byla různorodá, tu tam se popásávaly krávy, byla k vidění krásná panoramata, furt něco, trať nebyla vůbec monotónní. Zajištění trati super a jídlo taky. Prostě, tenhle závod se mi moc líbil.

 

Lucie Pouchová

Diskusní fórum pro: "Drásal na jedničku"

Názor Autor Datum a čas
RE: Drásal na jednič... Roman B 8. 7. 2008, 20:36
RE: Drásal na jednič... Honza / Howgh 8. 7. 2008, 19:00
RE: Drásal na jednič... Lucka pro BB 8. 7. 2008, 11:51
RE: Drásal na jednič... Lucka 8. 7. 2008, 11:47
RE: Drásal na jednič... Honza Vlasák 7. 7. 2008, 20:03
RE: Drásal na jednič... Roman BB 7. 7. 2008, 17:57

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |