Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklotrasy vyšly v nové verzi 2.14

30.1.2009 10:48

Cyklotrasy, počítačový program pro plánování a evidenci výletů na kole, vyšel koncem ledna v nové verzi 2.14. Přináší zejména lepší možnosti exportu tras do HTML nebo GPX, seznamy značených cyklotras, snadnější ovládání deníku, rychlejší mapu, přehlednější profily tras, lepší tisk a nové mapy.

Bookmark and Share

Přestože roční období jízdě na kole příliš nepřeje, počítačový program Cyklotrasy ani tyto dny zahálet nemusí. Můžeme pomocí něj sepsat vše, co jsme projeli v loňské sezóně nebo s ním již teď plánovat akce sezóny následující. K tomu všemu by nám mohl dopomoci nový export trasy do webové stránky. Ukázka, jak taková vlastní trasa, vygenerovaná programem vypadá, je na www.cyklotrasy.info/trasa.

Ale popořadě. Cyklotrasy jsou počítačový program pro PC s operačním systémem Windows 98 nebo novějším. Stáhneme je ze stránek www.cyklotrasy.info, oddíl „Stažení“. Můžeme stáhnout celý balík, se všemi českými mapami nebo pouze samotný program a do něj doinstalovat mapy, které nás zajímají. K dispozici jsou i mapy slovenské a několik dalších zahraničních. Po instalaci otevřeme jednu z nainstalovaných map. Sousední mapy je možno spojovat a plánovat naše trasy díky tomu na větší ploše.

 

Libovolnou křižovatku přidáme do naší trasy tak, že na ni poklepeme v mapě. Trasa se vytváří na základě námi zvoleného nastavení, kde určíme, po jakých cestách se má vyhledávat, jaké značení se má zohledňovat a zda má být trasa nejkratší, s nejmenším stoupáním, optimalizovaná na terény nebo na silnice. V programu vidíme výškový profil trasy, značení, druhy cest, fotografie některých míst, statistické údaje o převýšení atd.

Trasu můžeme následně uložit, vytisknout, přidat do deníku výletů, zveřejnit na internetu nebo exportovat do souboru srozumitelného pro GPS. Takto můžeme třeba naše přátele podrobně informovat o trase, kterou jsme naplánovali pro společnou vyjížďku. Na internetu můžeme také jednoduše zveřejnit všechny výlety, které jsme podnikli. Příklad deníku vytvořeného Cyklotrasami najdeme na www.cyklotrasy.info/denik.

 

Z dalších funkcí Cyklotras jmenujme např. grafickou statistiku deníku, evidenci servisu kola, zobrazovaní stop, tras a bodů z GPS souborů, zobrazování keší ze souborů LOC a GPX, ukládání mapy a výškového profilu jako obrázku, ukládání trasy nebo deníku do souboru pro MS Excel, atd. Ke každé mapě je připojeno několik již hotových tras, rozdělených podle obtížnosti a typu kola. Cyklotrasy disponují bohatým nastavením a možností vlastních úprav mapy pomocí importu GPS souborů, zadáváním z klávesnice nebo i pouhým „kreslením“ cest, míst a objektů myší do mapy.

Verze 2.14 přináší bohaté nastavení grafické podoby exportu trasy a deníku do souborů určených pro web. Zrychleno bylo vykreslování mapy. Práce s deníkem je nyní přehlednější. Přidáno bylo generování seznamů značených cyklotras. Ve vytištěné mapě jsou nyní texty čitelnější a značení přehlednější. Ve výškovém profilu již nedochází k překrývání názvů míst. Při exportu trasy do GPX může uživatel vybrat, zda trasu uložit jako „route“, „track“ nebo „waypoints“ a také ovlivnit, zda exportovat všechny zlomové body, křižovatky nebo jen pojmenovaná místa. Ve statistice deníku jsou nově 3D sloupce. U cest může být nově více barevných cyklotras značených v terénu. Byla přidána slovinská mapa Julské Alpy. Znovu vytvořeny byly mapy Jizerské hory a Olomoucko - Horní Pomoraví. Podstatně rozšířena byla mapa Beskyd, Okolí Prahy - Slapy a „Veporských a Stolických vrchů“. Desítky map byly od vydání minulé verze aktualizovány.

 

Program Cyklotrasy lze zdarma vyzkoušet. Případná registrace stojí 179,- Kč za program plus 79,- Kč za každou registrovanou mapu. Aktualizace map jsou zdarma, přechod na novější verzi programu je zpoplatněn částkou 99,- Kč. Více informací o programu Cyklotrasy, ukázky a stahování najdete na www.cyklotrasy.info.

 

Stanislav Ubík, EAGLE software

Diskusní fórum pro: "Cyklotrasy vyšly v nové verzi 2.14"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |