Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Novinky na Cykloserveru aneb od Bety k Betě

26.2.2009 17:19

Včera došlo na Cykloserveru k malé revoluci - spustili jsme zbrusu nové mapy na osvědčeném rozhraní Gmaps. A nejen to, zbořili jsme hranice - Cykloatlas Online již plně podporuje Slovensko! Nicméně jako všechny pěkné nové věci na internetu i my trpíme dětskými nemocemi. Pomozte nám je vychytat.

Bookmark and Share

Betaverzi nového Cykloserveru jsme spustili v květnu loňského roku. Vyrojila se spousta připomínek, mnohé jsme zohlednili a použili, děkujeme. A tak jsme vylepšovali a ladili a ladili... Až jsme dospěli k hranici, kdy vylepšovat nešlo, a vrhli jsme se do podstatnějších strukturálních změn, které shrnu ve stručném výčtu: 

  • změna zobrazovacího jádra aplikace Cykloatlas Online - nejelegantnějším řešením bylo použití osvědčeného stroje od přátel z Googlu. Aplikace běží rychleji, je jednoduchá a flexibilní.
  • do nového stroje nové mapy - kartografka Zuzka Šlapalová ze SHOCartu připravila speciálně pro Cykloserver nový mapový klíč, optimalizovaný pro elektronické zobrazování. Nová aktuální turistická mapa Česka a Slovenska s vypínatelnou cyklistickou vrstvou je k dispozici v 8 měřítkách až do velikosti 1:50 000, v přípravě je 9. vrstva 1:25 000.
  • nová a přesnější data pro výpočet výškového profilu, pokrývající území Česka, Slovenska a příhraničních oblastí dodala společnost T-mapy z Hradce Králové
  • plná podpora slovenského území - lze kreslit/importovat trasy a výlety, vyhledávat trasy podle turistických oblastí Slovenska, lze vkládat a vyhledávat akce na Slovensku
  • správu reklamních ploch převzala společnost Paseo Group.

Tímto naše práce nekončí, naopak, stále hledáme a nacházíme cesty, jak vám práci s Cykloatlasem Online, potažmo celým Cykloserverem zjednodušit a zpříjemnit. Samozřejmě nám můžete v tomto snažení pomoci, když budete psát své náměty a připomínky, nejlépe na adresu admin@cykloserver.cz.

 

Michal Stupka

editor

 

Diskusní fórum pro: "Novinky na Cykloserveru aneb od Bety k Betě"

Názor Autor Datum a čas
RE: Novinky na Cyklo... Mody 8. 3. 2009, 17:34
RE: Novinky na Cyklo... tomas 5. 3. 2009, 21:24

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |