Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Přihlášky na Tour de Brdy končí 29.9.

23.9.2009 08:48

3. ročník silničního cyklomaratonu okolo Brd startuje v neděli 11. října v 11.00 hodin na zámku Zbiroh. Akce je posledním závodem a rozloučením se silniční sezónou a tak trochu plynulým přechodem do podzimní terénní přípravy na sezónu novou.

Bookmark and Share

Okruh závodu vedený až k vrcholkům pohoří Brd měří necelých 100 km. Trasa je vedena po cyklostezkách vojenského újezdu Brdy , které jsou z velké části ve velmi dobrém stavu , nicméně na trase jsou i úseky, kde je potřeba vyšší opatrnosti. Od startu z nádvoří zámku Zbiroh vede trasa přes Švábín - Plískov - Kařez - Cheznovice - Těně, poté vjezd na cyklostezku směr Zaječov - Obecnice- Láz- Nepomuk - Strašice - Těně a zpět na zámek Zbiroh. Na zpáteční cestě 10 km před cílem je přidán jeden divácky atraktivní úsek u obce Kařez. Obchvat obce je veden po šotolinové cestě v úseku 1 km s výjezdem na hlavní cestu za obcí, takové úseky známe z jarních profesionálních cyklistických klasik v Evropě a jsou kořením závodu. Atraktivnímu dojezdu u zámku Zbiroh předchází náročné stoupání z obce Švábín. Závěrečné stoupání rozhodne, kdo si odveze 10 000,- dotaci pro vítěze. Nejlepší závodníky očekáváme v cíli po 13:30 hodině. Pro ty, co se neumístí či nemají ambice na stupně vítězů je připravena účastnická tombola, kde hlavní cenou bude kolo SPECIALIZED a další ceny v hodnotě 100 000,- Kč.


Pořadatel vypsal netradiční kategorie pro hodnocení závodníků, a to podle váhy závodníků do 75 kg, 76 - 90 kg a nad 91 kg, ženy mají kategorii nad 18 let. Zámecká restaurace připraví pro účastníky výběr ze 3 druhy jídel ( jedno vegetariánské) + 2 druhy polévky. Menu se bude podávat v Erbovním sále, kde proběhne i vyhlášení tomboly.


Pro závodníky je připraveno parkoviště a šatny, které budou ve sportovním areálu v zámeckém parku. O pitný režim se postará pivovar Chodovar, Coca cola a o nápoje na trati Penco. Každý včas přihlášený účastník obdrží startovní balíček s praktickým dárkem. Setkání cyklistů všech výkonnostních kategorií v pěkném prostředí by mohlo být hezkou tečkou za proběhlou sezónou.


Pro doprovod účastníků a diváky je na zámku Zbiroh připravena prohlídka zámku m.j. s atraktivním proskleným sálem Alfonse Muchy . V zámeckém parku je k dispozici lanové centrum, jízda na buginách, minigolf , skákací hrad a zámecká krčma. Firma Specialized připraví pro návštěvníky test centrum kol z modelové řady 2010 . Kola si budete moci vyzkoušet na vlastní kůži . K dispozici budou i nejlepší modely S-Works, a to jak silniční, tak horská kola.

 

Zdeněk Rubáš
AC SPARTA PRAHA cycling

Diskusní fórum pro: "Přihlášky na Tour de Brdy končí 29.9."

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |