Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jakoubek po dramatickém dojezdu vyhrál

4.3.2011 08:35

Šumavský skimaraton Kooperativy zná svého letošního vítěze. Stal se jím Tomáš Jakoubek. V cílovém prostoru sledovali diváci s napětím dramatický dojezd dvou závodníků, kteří bojovali bok po boku o vítězství v 26. ročníku Šumavského skimaratonu Kooperativy.

Bookmark and Share

Hlavními aktéry finiše byli Tomáš Jakoubek (Silvini) a Ondřej Vodrážka (USK CS Plzeň). Šťastnějším byl nakonec Tomáš Jakoubek. Po roce si zopakoval, jak chutná vítězství v druhém nejslavnějším lyžařském maratonu u nás.


Výborný závod, perfektně připravený. Trať byla skvělá. Mně jely skvěle lyže z kopce a v dlouhém sjezdu na Modravu jsem si udělal menší náskok na Vodrážku. Do kopce mu to ale líp stoupalo a dojel mně. Nemělo cenu se přetahovat, kvůli deseti najetým vteřinám. Poslední kopec před cílem jsme oba jeli soupaž, co to dalo. Nikomu se ale nepodařilo cuknout. Bylo nám jasný, že se bude rozhodovat až v cíli. Na závěrečný finiš jsem si věřil, stopa byla rychlá až na samotný cílový koridor,“ řekl v cíli šťastný vítěz.


Nejlepší ženou se na dlouhé trati stala domácí závodnice Olga Honsová (Ski klub Šumava). „Byl to těžkej závod. V druhém kole to změklo a klouzalo to. Od Modravy nahoru až sem do cíle to bylo na soupaž. Mě se poprvé podařilo dojet dlouhou trať, předloni jsem kvůli zdravotním komplikacím musela vzdát. Teď mi to vyšlo!


Náročná šumavská trať prověřila v neděli síly každého závodníka. Díky mokrému sněhu si řada z nich sáhla na samotné dno svých fyzických možností. Prubířským kamenem trati bylo prudké stoupání z Modravy na Filipovu Huť. Tady se ukázalo, kdo jak dobře namazal lyže.
O den dříve se v sobotním závodu na 27 km volnou technikou z vítězství mezi čtyřmi sty účastníky radoval Ondřej Vodrážka (USK CS Plzeň), mezi ženami byla v Šumavském skatemaratonu nejrychlejší Michaela Balatková (ELEVEN BMC-Footbike TEAM), která od prvních metrů závodu nenašla sobě rovnou soupeřku. Díky nočním mrazům absolvovali závodníci na tvrdém a zmrzlém podkladu za nádherného slunečného počasí velmi rychlý závod.


O. Vodrážka: „Šumavský skimaraton jsem jel potřetí, ale nikdy se mi tady nepodařilo zvítězit, až nyní. Z prvního místa mám velkou radost. Kupodivu to nebylo ani tak těžký, cítil jsem se v pohodě. Lyže mi jely dobře, akorát když jsme se vraceli zpátky k cíli, tak sníh na slunci měknul a zpomaloval,“ řekl v cíli šťastný vítěz.


M. Balatková: „Jelo se mi parádně, navíc počasí vyšlo skvěle. Jsem tady už podruhé. Trať byla úplně skvělá, perfektně připravená. Vůbec nevadilo, že toho sněhu okolo moc nebylo.
Šumavský skimaraton Kooperativy byl letos poprvé zařazen do seriálu Stopa pro život. Premiéra to byla více než vydařená. Na šumavskou Kvildu, po oba víkendové dny, dorazilo na 1200 závodníků. V cíli byla od většiny účastníků závodu slyšet slova chvály na výborně zorganizovaný závod a skvělé zázemí. Vyhřívaný velkokapacitní stan po oba dny praskal ve švech pod náporem lidí. Velký nápor také zažilo Depo Kooperativy s vyhřívanou převlékárnou a úschovnou osobních věcí. Více jak polovina lidí využila jeho služeb ke své spokojenosti.

 

Kompletní výsledky najdete ZDE.
 

Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Jakoubek po dramatickém dojezdu vyhrál"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |