Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jilemnická 50 - tradiční závod v běhu na lyžích

5.2.2015 12:18

Jilemnická 50 je úvodním závodem a letošní novinkou série Stopa pro život, ale mezi českými podniky rozhodně není žádný nováček. Patří mezi největší a nejoblíbenější české laufy s velmi bohatou minulostí. Letos se jede již tento víkend, 7.-8.2.2015.

Bookmark and Share

V novodobé historii závodu se pojede 8. ročník, ovšem kořeny jilemnického závodního běhu na lyžích se vztahují k Českému krkonošskému spolku SKI Jilemnice, který je nejstarším klubem v Čechách a patří mezi 3 oddíly, které v roce 1903 založily Svaz lyžařů. Pořadatelé v čele s bývalým úspěšným reprezentantem Stanislavem Henychem se radují z ryze zimního počasí posledních dnů, díky kterému svůj závod odstartují po 5 letech přímo z Jilemnice a nebudou nuceni jako v minulých letech využít náhradní trať na Benecku. Zároveň zvou do stopy všechny věrné i nové běžkaře.

 

Seriál Stopa pro život si zakládá na skvělých službách pro závodníky a návštěvníky areálu, stejně tak na doprovodném programu pro soutěžící i volně příchozí. Pro pohodlí a komfort závodníků je připraven velkokapacitní vyhřívaný stan, vyhřívaná převlékárna a bezpečná úschovna zavazadel v DEPO Kooperativa, mazací servis České spořitelny v základním provedení zdarma, možnost zapůjčení testovacích lyžích Rossignol, široká nabídka teplého jídla a nápojů, doprovodný prodej sportovního zboží a mnoho dalšího. Každý přihlášený závodník obdrží na památku praktickou sportovní čepici, multifunkční šátek, anebo čelenku v originálním designu Stopa pro život od českého výrobce sportovního oblečení, Lawi.

 

Doprovodný program ocení především ti, kteří budou mít chuť zdokonalit svoji techniku jízdy na běžkách či začít od úplného začátku. K dispozici bude pro ně XC Freestyle Park pod vedením projektu Bezva běžky CZ Lukáše Bauera, který je také nově oficiální tváří seriálu Stopa pro život. V nesoutěžní Open jízdě bude možné vyrazit do Stopy pod vedením instruktorů a pro zájemce, kteří by s běžkováním chtěli začít, ale nemají sportovní vybavení, bude na místě možnost zapůjčit si zdarma kompletní vybavení na běžky a vyrazit do bílé Stopy.

 

Veškeré informace o seriálu naleznete na www.stopaprozivot.cz

 

Zora Čermáková
 

Diskusní fórum pro: "Jilemnická 50 - tradiční závod v běhu na lyžích "

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |