Česká verze English version
Cykloserver.cz

113 - PODKRKONOŠÍ

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Jičín, Nová Paka, Lomnice nad Popelkou, Hořice, Dvůr Králové nad Labem, Jaroměř, Hostinné.


Název: 113 - PODKRKONOŠÍ
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

PODKRKONOŠÍ cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Mapa z větší části zobrazuje oblast Podkrkonoší, malebnou a někdy trochu opomíjenou – větší zájem turistů se soustřeďuje právě na regiony, které na Podkrkonoší navazují – od severu nejvyšší naše hory Krkonoše, od jihu a jihozápadu Český ráj. Z východní strany ohraničuje Hradecko. Popis nejzajímavějších cílů nezahrnuje kompletní oblast, ale věnuje se jen těm místům, na která se v již dříve vydaných mapách nedostalo. Podkrkonoší charakterizuje velmi členitý terén a drsnější podhorské klima. Řada památek včetně dochované lidové architektury, přírodních zajímavostí i mnoha unikátů, které jinde nejsou k nalezení (Galerie plastik v Hořicích), hustá síť značených turistických cest, kvalitní podmínky pro letní rekreaci i zimní sporty – to všechno tato oblast nabízí. Podkrkonoší je po geologické stránce tvořeno permokarbonem. Z hornin jsou zastoupeny červené vápnité pískovce, jílovce a červené prachovce. Podkrkonoší se nachází z větší části na území Krkonošsko – jesenické subprovincie a částečně zasahuje do České tabule. Celek se skládá z rozsáhlejší Podkrkonošské pahorkatiny a menšího Zvičinsko-kocléřovského hřbetu. Nejvyšším vrcholem této oblasti je Zvičina (671 m). Na rozdíl od sousedního Českého ráje přicházeli osídlenci do Podkrkonoší později – hustý hvozd z Krkonoš dosahoval daleko do podhůří. Nálezy dokládají osídlení v období paleolitu. Nejstarší stezka vedla od dnešní Jaroměře do Staré Paky a dál do Českého ráje. Na začátku 12. stol. Existovala cesta od Miletína do Hostinného a Trutnova. První vlna osídlení přišla na přelomu 12. a 13. stol., lidé pronikali proti tokům řek. V oblasti se uskutečnilo několik válečných konfliktů – v r. 1423 svedl Jan Žižka u Hořic vítěznou bitvu s panskou jednotou. Po bitvě na Bílé hoře až do Podkrkonoší rozšířil své panství rozpínavý Albrecht z Valdštejna. Kraj utrpěl za třicetileté války, oblast postihla i prusko – rakouská válka v r. 1866. Nejtypičtějším výrobním odvětvím se stala textilní výroba, lnářská i bavlnářská. Dnes je oblast významná i z hlediska cestovního ruchu. Ideální terén, řada méně frekventovaných vedlejších silnic a cyklostezek vytváří i dobré podmínky cykloturistům. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |