Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Stopa pro život 2017 je u konce

13.3.2017 10:22

Sedmý ročník zimního seriálu závodů v běhu na lyžích, ČUS Stopa pro život 2017 uzavřel v sobotu 4. března závod Krkonošská 70 LAWI ve Špindlerově Mlýně. Do některého z pěti podniků populární série a doprovodného programu se zapojilona 4000 českých i zahraničních běžkařů, dětí a závodníků na zimních kolech - fatbikách.

Bookmark and Share

Prolog ČUS Stopa pro život Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě

 

Letošní, na sněhové podmínky příznivější, zima potěšila milovníky běžeckého sportu v České republice, organizátory a místní pořadatele akcí v horských střediscích. Všech pět závodů Stopy tak mohlo být zrealizováno v plánovaném termínu a k naprosté spokojenosti účastníků akcí.

Seriál slavnostně uvedl Prolog ČUS Stopa pro život Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě (21. 1. 2017). Lednové sněžení přichystalo pro běžkaře ideální podmínky a Stopa nabídla v rámci Prologu 450 sportovcům a jejich doprovodu velmi atraktivní celodenní program, o který byl dlouho dopředu velký zájem. Kromě sprintu mužů (16 km) a žen (8 km) za umělého osvětlení a adrenalinového závodu fatbikerů připravili pořadatelé navíc nově dopolední závody pro děti na běžkách i testovací biatlonový závod pro širokou veřejnost.

 

Dospělí i děti se zapojili také do výuky běžecké techniky a střelby na biatlonové střelnici pod vedením místních špičkových trenérů a v rámci dne otevřených dveří měli jedinečnou možnost podívat do nejmodernějšího sportovního zázemí v ČR, Vysočina Areny.

Jilemnická 50

 

Jilemnická 50 Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (28. – 29. 1.) po třech sezónách napevno zakotvila v seriálu Stopy. Po loňských “sněhových překvapeních“ se letos žádné přesuny do vyšších poloh nekonaly a závodníci mohli  teprve potřetí v novodobé historii závodu odstartovat z areálu Hraběnka v Jilemnici. Do soutěžení a dalších aktivit se vedle amatérů, hobíků a běžecké reprezentace zapojilo mnoho rodin s dětmi.

Ondřej Synek

 

Bílou stopu ozdobila hned dvě slavná jmena českých reprezentantů z jiných odvětví sportu: fenomenální veslař Ondřej Synek a juniorský mistr světa na divoké vodě Lukáš Kubričan. Akci si nenechala tradičně ujítani legendární česká běžkyně na lyžích Blanka Paulů. Do tras 25 a 50 km volnou i klasickou technikou a dětských závodů se během soboty a neděle zapojilotéměř 750 běžkařů.

Karlův běh


46. ročník Karlova běhu České spořitelny (11. – 12.2.) doprovázely po oba dny fantastické výkony více než 850 běžců na lyžích a cyklistů na fatbikách. Třetí zastávka rozložila své zázemí v nejvýše položené obci Krušných hor, na Božím Daru. Program šlapal hladce ke spokojenosti velkých i malých účastníků od prezence pátečního odpoledne až po nedělní slavnostní vyhlášení výsledků klasiky, a tak jediné, co mohlo trochu kazit dojem, byla všudypřítomná mlha. Nikdo si ale nenechal kazit náladu a už vůbec ne více než 150 malých skimaratonců, kteří celý maraton běhů populárního Karla v sobotu dopoledne odstartovali. Sobotní závody volnou technikou na 12 km a 22 km a nedělní klasiku na 22 a 45 km si kromě českých běžkařů přijely užít i desítky německých lyžařů.

Karlův běh


Druhý největší český lauf ČT Šumavský skimaraton (25. – 26. 2.) jako jediný neměl na sněhu ustláno. Na Šumavě od poloviny ledna nenasněžilo a v týdnu před závodem zapracovala na sněhové pokrývce masivní obleva. Pořadatelé ze Ski klubu Šumava byli nuceni den před závodem ohlásit přemístění trasy na novou trať se startem na Modravě. V sobotu i neděli se jela jedna identická trasa dlouhá 28,5 km. Přes potíže se sněhem se do závodů přihlásilo více než 1100 závodníků a závodnic z domova, ale také z 15 zemí Evropy nebo z daleké Austrálie. Zásluhu na tom má jistě také členství Skimaratonu v evropské sérii dálkových běhů Euroloppet, do které patří jako jediný český lauf. Závod ozdobila svými výkony více než stovka dětí v na dětských tratích dlouhých 1, 2, 4 a 8 km a také starosta obce Kvilda, Václav Vostradský.

Šumavák

 

62. ročník Krkonošské 70 LAWI (4. 3.) se uskutečnil ve Špindlerově Mlýně za ideálního počasí a účasti 800 závodníků na běžkách a fatbikách. Nejtěžší a nejdelší závod pětičlenných hlídek v ČR se jel v nádherných krkonošských kulisách na tradičních tratích, nechyběly ale ani kratší distance pro hlídky i jednotlivce na 50 a 25 km. Právě na nejdelší individuální trať se podruhé v sezóně postavil i skifař Ondřej Synek. V cíli všechny překvapil svým vynikajícím 8. místem a skvělým časem. Kamarádskou atmosféru a kvalitní služby si pochvalovalo i 25 fatbikerů, kteří se utkali na 25 km trase. V odpoledních hodinách proběhlo na pódiu slavnostní vyhlašování absolutních vítězů celé letošní série a dalších kategorií celoroční individuální soutěže Ski Prestige Trophy 2017. 

Krkonošská 70


Seriál Stopa pro život je dlouhodobě zaměřen nejen na aktivní běžkaře, ale i na děti a celé rodiny. V posledních letech se SPŽ daří získat pro běžecké lyžování stále více dětí, mládeže a mladých rodin. Kromě Krkonošské 70 si tak na všech podnicích seriálu 2017 zazávodila i běžkařská drobotina a mladé naděje běžeckého lyžování. K službám byli na všech akcích instruktoři na volně otevřených Open jízdách, zdarma poskytovala zapůjčení běžecké výstroje Půjčovna Stopy pro život. Vybrané startovné jednotlivými pořádajícími kluby je využito v rámci celoroční činnosti těchto klubů na další sportovní přípravu a podporu dětí a mládeže v místě.

Jilemnická 50


Účastníci série kromě perfektní organizační přípravy a dokonalého stavu závodních tratí nejvíce oceňují nadstandardní služby seriálu Stopa pro život. Závodníci si kromě kvalitně připravené stopy a dobře vybavených občerstvovacích stanic na trati užili komfort v areálu: parkoviště, vyhřívané šatny, úschovnu lyží a oblečení, výběr z několika variant servisu lyží, testovací centrum lyží Rossignol i bohatou nabídku teplého občerstvení a nápojů ve vyhřívaném velkokapacitním stanu Základny 211. Ani doprovod závodníků se na akcích nenudil. Kromě občerstvení a prodejních stánků ve stanu byla pro všechny zájemce připravena nezávodní pohodová vyjížďka na lyžích po okolí s trenéry spolu s půjčovnou lyžařské výstroje.

Krkonošská 70


Letošní ročník SPŽ zaštítila Česká unie sportu, spolu s dalšími institucionálními partnery: MŠMT, Svaz lyžařů ČR a Česká centrála cestovního ruchu Czech Tourism. V pozici hlavního partnera série se kromě České spořitelny, a společnosti LAWI objevila Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR. Generálním mediálním partnerem se stala opět Česká televize, která přinesla ze všech závodů projektu sportovní reportáže na kanálu ČT Sport a zároveň obsadila post titulárního partnera Šumavského skimaratonu, hlavní mediální partner – Český rozhlas Radiožurnál doplnil celosezónní medializaci a propagaci tohoto oblíbeného sportovního seriálu pro širokou veřejnost. 


Jednotlivé akce ČUS Stopa pro život 2017:

  • 21. 1. 2017 ČUS Stopa pro život Prolog Vysočina Arena (Nové Město na Moravě)
  • 28. – 29. 1. 2017 Jilemnická 50 ZP MV ČR (Jilemnice - Hraběnka)
  • 11. – 12. 2. 2017Karlův běh České spořitelny (Boží Dar v krušných horách)
  • 25. – 26. 2. 2017 ČT Šumavský skimaraton (Kvilda)
  • 4. 3. 2017 – Krkonošská 70 LAWI (Špindlerův Mlýn, areál Svatý Petr)

Více informací o seriálu a závodech na www.stopaprozivot.cz

 

Martina K. Ptáková,
Petr Čech Sport, a.s.

Diskusní fórum pro: "Stopa pro život 2017 je u konce"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |