Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Odešel Robert Bakalář

4.8.2011 15:39

Robert "Baky" Bakalář, přední český komentátor a popularizátor cyklistiky, podlehl ve středu ráno těžké nemoci. Pro náš cyklistický svět je to veliká ztráta.

Bookmark and Share

Bez jeho hlasu si nedokážeme představit přenosy z Tour de France, z Gira nebo Vuelty. Původně novinář  časopisu Stadion, chvíli šéfredaktor Pelotonu a od devadesátých let spolupracovník českého Eurosportu stál u zrodu největšího seriálu závodů MTB Kolo pro život, spoluzakládal exhibiční podnik Pražské schody a mnoha dalšími způsoby se zasadil o popularizaci cyklistiky v České republice.

 

Kromě čistě cyklistických podniků také konferoval a spíkroval na mnoha akcích, vždy profesionálně připraven a s notnou dávkou tak typického humoru. Pro nás, kteří jsme měli tu čest alespoň okrajově se s ním seznámit osobně, je zpráva o jeho odchodu o to bolestnější.

 

V rámci sobotního závodu Ještěd Tour Kooperativy bude uctěna jeho památka "Jízdou za Bakyho“.  Kdo bude chtít uctít Robertovu památku, dostane při registraci černou pásku, kterou si může přelepit roh startovního čísla. Před startem ve 12:00 se bude držet symbolická minuta ticha. Závod jako „Jízdu za Bakyho“ slavnostně odstartuje jeho manželka Zuzana. Na velkoplošné obrazovce poběží před vyhlášením výsledků jeho fotografie a odvysílá se Bakyho medailonek z komentování Tour de France.

 

Poslední rozloučení s Robertem Bakalářem se uskuteční 12. 8. v 11:00 ve Strašnicích.  

 

Michal Stupka, Miloš Lubas

foto Kolopro.cz

Diskusní fórum pro: "Odešel Robert Bakalář"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |