Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Stopa pro život 2012 startuje už příští týden

2.2.2012 08:05

Konečně! S novým rokem k nám na hory dorazila zima, jak má být. V horských střediscích už několik dnů bez přestání chumelí a další nadílka sněhu se dá podle předpovědi počasí očekávat po celý leden a únor. Dobrou náladu ze zlepšujících se sněhových podmínek mají jak lyžaři, tak pořadatelé seriálu závodů na běžkách Stopa pro život.

Bookmark and Share

Loňská premiéra „Stopy“ dopadla skvěle, i když pořadatelé jednotlivých závodů museli neustále bojovat s nedostatkem přírodního sněhu. Závody se u veřejnosti setkaly s opravdu kladným ohlasem. Úspěch zimního seriálu byl určitě také výsledkem mnohaleté zkušenosti organizátorů ze společnosti ČS MTB TEAM s pořádáním největšího seriálu závodů horských kol u nás, Kolo pro život. Právě tyto zkušenosti se skvěle uplatnily i v zimních podmínkách při pořádání závodů v běžeckém lyžování.


Druhý ročník seriálu Stopa pro život, který je opět určen všem věkovým a výkonnostním kategoriím lyžařů včetně dětí, startuje už příští týden. Na programu jsou tři podniky. K osvědčeným místům konání závodů, Krušným horám a Šumavě, se nově přidaly naše největší hory Krkonoše.


Seriál startuje 11. - 12. 2. na Božím Daru, kde se poběží již už 41. ročník populárního Karlova běhu. O čtrnáct dní později 25. - 26. 2. se na Kvildě koná oblíbený Šumavský Skimaraton Kooperativy. Finálovým závodem bude v sobotu 3. 3. nováček seriálu Stopa pro život, jinak však kultovní lyžařský maraton Krkonošská 70 Kooperativy. Jako jediný podnik v seriálu Stopa pro život je jednodenní.


Závodníci se opět můžou těšit na výborně připravené tratě a nadstandardní služby před a po závodě, které u jiných podniků rozhodně nejsou běžné. Patří mezi ně například velkokapacitní vyhřívaný stan s občerstvením, vyhřívaný VIP stan pro partnery a VIP klienty s občerstvením, Depo Kooperativy s vyhřívaným stanem pro převlékání, bezpečnou úschovnou lyží a osobních věcí závodníků po celý den. Před závodem a na trati je k dispozici profesionální skiservis. Výtečný je také catering s vlastní kuchyní, na který se loni doslova pěla slova chvály. Každý závodník si v rámci startovného může vybrat z bohatého menu pěti druhů teplých jídel, dále studených a teplých nápojů. Pro doprovod závodníků a diváky je po celý víkend otevřená Hospoda Stopa pro život, kde si za přijatelné ceny mohou zakoupit jídlo a pití. O rychlý a kvalitní výsledkový servis se s čipovou technologií stará společnost SportSoft. V rámci každého závodu je připraven také bohatý doprovodný program pro dospělé i pro děti. Naše nejmenší ratolesti potěší v Dětské zóně vyhřívaný stan s hrami a hračkami. Moderátorem všech tří závodů seriálu je výborný Tomáš Hauptvogel, který komentuje jak dění v areálu závodu, tak slavnostní vyhlašování výsledků na velkém pódiu. Generálním partnerem seriálu Stopa pro život je nově Pojišťovna Kooperativa.


Na závody je možné se přihlásit on-line na www.stopaprozivot.cz nebo v době konání závodu přímo na místě. Více informací o seriálu Stopa pro život naleznete na www.stopaprozivot.cz.
Na setkání s vámi se při závodech seriálu Stopa pro život těší pořadatelé ČS MTB Team!

  • 11. – 12. 2. 2012 Karlův běh Alpine Pro

Místem startu, cíle a zázemí 41. ročníku závodu je areál bývalé celnice na Božím Daru v Krušných horách. V sobotu 11. 2. se na nejvýše položených běžeckých tratích Krušnohorské magistrály běží volnou technikou Memoriál Jana Pravečka. Hlavní závod má 47 km, další 21 a 15 km.


Neděle 12. 2. je vyhrazena závodům dětí a závodům klasickou technikou. Hlavní závodem je Memoriál Jiřího Čáslavského na 47 km. Další tratě jsou 21 a 15 km. Dětské závody jsou dle věku rozděleny na trasy o délce 1, 2 a 5 km.


Prezentace je otevřena v následujících dnech:
pátek 10. 2. 2012 od 16:00 do 20:00
sobota 11. 2. 2012 od 7:30 do 9:00
neděle 12. 2. 2012 od 7:30 do 9:00

 

Karlův běh Alpine Pro je partnerským závodem evropských dálkových běhů EUROLOPPET.

  • 25. 2. – 26. 2. 2012 Šumavský Skimaraton Kooperativy

Šumavská obec Kvilda je místem startu a cíle 27. ročník závodu Šumavský Skimaraton Kooperativy. Sobota 25. 2. je vyhrazena závodu volnou technikou na 23 km. Trasa závodu vede v okolí Horské Kvildy a Churáňovského vrchu. V sobotu se také poběží dětské závody rozdělené dle věku na 1, 2, 5 a 8 km.


V neděli 26. 2. se běží závod klasickou technikou na 43 a 23 km. Delší trasa zavede závodníky do okolí Modravy, Horské Kvildy a Churáňovského vrchu. Kratší trasa je totožná se sobotním závodem.


Prezentace v Obecním sálu obce Kvilda je otevřena:
pátek 24. 2. 2012 od 14:00 do 18:00
sobota 25. 2. 2012 od 8:00 do 10:00, děti do 9:00
neděle 26. 2. 2012 od 7:30 do 9:00.

Závody na 23 km volně a klasicky jsou součástí série EUROLOPPET, nedělní závod na 43 km klasicky je finálovým závodem Mistrovství Evropy ve skimaratonu. Pořadatelé Šumavského skimaratonu Kooperativy navíc vypisují Soutěž rodin pro sobotní a nedělní závod a dále Soutěž týmů 6 závodníků na trase 43 km.

  • 3. 3. 2012 Krkonošská 70 Kooperativy NOVINKA seriálu Stopa pro život!

Jeden z nejstarších závodů v Evropě, Krkonošská 70 odstartuje svůj 57. ročník v sobotu 3. 3. Tradičním místem startu, cíle a zázemí je Skiareál Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně.
Krkonošská 70 je od počátku koncipována jako závod 5 členných družstev (hlídek). Novinkou letošního ročníku je závod jednotlivců. Trasa nejdelšího závodu na 70 km vede ze Skiareálu Svatý Petr na Hromovku, Liščí cestu, pod Černou horu a zpět do zázemí ve Špindlerově Mlýně. Dalšími trasami závodu jsou 50 a 25 km. Jednotlivci se mohou přihlásit do závodu na 50 a 25 km. Krkonošská 70 se běží volnou technikou!


Prezentace v areálu Svatého Petra ve Špindlerově Mlýně je otevřena:
pátek 2. 3. 2012 od 14:00 do 21:00
sobota 3. 3. 2012 od 6:00 do 7:00.

 

Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Stopa pro život 2012 startuje už příští týden"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |