Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

V Karlových Varech zvítězil Ježek

27.6.2012 15:12

Jen týden před významným filmovým festivalem, kterým Karlovy Vary ožívají již po sedmačtyřicáté, patřilo toto lázeňské město na západu Čech cyklistům. V jeho nádherném prostředí se zde v neděli 24. června konal v pořadí již sedmý závod letošního ročníku seriálu Cyklomaratontour - RWE Okolovarů.

Bookmark and Share

Karlovy Vary jsou situovány v nádherném prostředí na soutoku tří řek. Navíc zde v hloubce okolo dvou kilometrů pod zemí vznikají minerální vody s blahodárnými účinky, které tuto metropoli stejnojmenného kraje proslavily celosvětově. Kdo nemá rád korzování po lázeňských promenádách, může vyrazit do lesů, jimiž jsou Karlovy Vary obklopeny a nebo najít útočistě v některém z místních parků. Tak jako třeba cyklistický závod RWE Okolovarů, jehož zázemí bylo situováno na Poštovním dvoře – ve stínu stromů, ale přitom jen pár desítek metrů od samotného centra Karlových Varů.


Start závodu proběhl v samotném centru lázeňského města. Pro závodníky byla připravena atraktivní trať, která z části využívala trati oblíbeného závodu Českého poháru v cross-country. Pětadvacet kilometrů dlouhý okruh vedl převážně po lesních cestách a pěšinkách s minimem asfaltu, účastníci závodu na 50 kilometrů jej absolvovali dvakrát.


Vítězem hlavního závodu na dva okruhy se stal Václav Ježek (Alpine Pro – Author Team), který o minutu a čtvrt porazil druhého Petra Dlaska (Madeta Fitness – Specialized). Ladislav Fabišovský, který hájí barvy stejného týmu jako stříbrný Dlask, pak dojel třetí s další půlminutou ztráty. Uvedené trio však naprosto deklasovalo zbytek startovního pole. Jako jediní zvládli právě tito tři závodníci srazit čas, který jim zabralo projetí jednoho okruhu, pod jednu hodinu. Mezi ženami se na dlouhé trati nejvíce radovala Hana Ježková (GT Bicycles Oportunity), která zvítězila před Janou Svobodovou (JUKO Team) a Zuzanou Neckářovou (Marin Bikes Komersia). Krátkou trasu na jediný okruh vyhráli Petr Stechlík (Bi Esse) a Pavla Obselková (CykloExtraCannondaleTeam).


Protože celý seriál Cyklomaratontour je připravován nejen pro profesionální a amatérské závodníky, ale klade si za cíl přilákat k aktivnímu trávení volného času celou rodinu, dostali i v Karlových Varech prostor také malí cyklisté, pro něž organizátoři připraví závody PIGY dětského poháru a další doprovodný program. O všechny účastníky pak bylo postaráno v občerstvovacím stanu společnosti Madeta, kde si mohl každý vybrat k jídlu to, na co měl největší chuť.


Seriál Cyklomaratontour 2012 pokračuje již o nadcházejícím víkendu závodem Kaktus Bike Okolobratislavy. Více informací o seriálu, včetně elektronického přihlašování na jednotlivé závody a další novinky naleznete na stránkách www.cyklomaratontour.cz.

 

-max1-

Diskusní fórum pro: "V Karlových Varech zvítězil Ježek"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |