Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

V Karlových Varech s novým zázemím

16.8.2012 15:35

Seriál Kolo pro život pokračuje v sobotu 18. srpna již jedenáctým závodem. Je jím Karlovarský AM bikemaraton Škoda Auto a na bikery čeká řada novinek.

Bookmark and Share

Nejede se stokilometrová trasa, letos je v atraktivním lázeňském středisku a jeho okolí nejdelší padesátka. „A ta se nepatrně změnila. Pro pohodlí závodníků je o trošku jednodušší, protože zhruba deset kilometrů před cílem odpadá táhlý výšlap po asfaltu,“ prozradil Michal Metelka z pořadatelského týmu.


Další velkou novinkou je změna areálu. Veškeré zázemí se nyní nachází v Přírodním parku Meandr Ohře, kde bude i cíl. Start je tradičně v centru Karlových Varů na třídě T. G. Masaryka.


Letos jsme na závod získali podporu primátora města, čehož si velmi vážíme. Vše je daleko jednodušší. Dokonce se nám po jednáních s policií podařilo dosáhnout toho, že bude 700 metrů dlouhý úsek před cílem pro normální dopravu uzavřen. Je to místo, kde se musí přejíždět frekventovaná silnice,“ řekl Michal Metelka.


Ve Varech byla vždy jedna z nejlépe hodnocených tras a organizátoři by toho chtěli dostát i letos. „Byli jsme známí i tím, že se ve Varech nebloudí. Vloni nám bohužel škodiči nadělali se značením trasy těsně před startem trošku paseku, letos jsme zapracovali na tom, aby se něco takového neopakovalo,“ dodal šéf pořadatelského týmu. K dispozici budou tři trasy. Padesátka (trasa B) má převýšení 1489 metrů a startuje v pravé poledne, nová trasa C (35 km/1338 m) a Fitness jízda (18 km/487 m) startují o hodinu později.


Do hlavního závodu je přihlášena řada hvězd, na startu se sejde celá špička Kola pro život. Prim by měli znovu udávat Kristián Hynek a Pavel Boudný (Česká spořitelna-Specialized), první dva z posledního závodu Kola pro život na Šumavě. A pak je tu jedno skutečně velké lákadlo. Mezi přihlášenými je i Jan Škarnitzl, dvanáctý muž olympijského cross country! A největší favoritkou závodu žen bude jeho sestra Jitka, další členka týmu Rubena Auto Menčík

Specialized.

 

Martina Ptáková

foto: Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "V Karlových Varech s novým zázemím"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |