Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Na VALACHY DUATLON míří i Ondřej Synek

21.4.2015 07:09

VELKÉ KARLOVICE – Seriál VALACHY TOUR ve Velkých Karlovicích bude již brzy pokračovat další akcí - VALACHY DUATLONEM. Uskuteční se v sobotu 9. května u hotelu Galik a svou účastí ho podpoří i známý veslař Ondřej Synek, dvojnásobný držitel stříbrné olympijské medaile a skifařský mistr světa.

Bookmark and Share

Ondřej Synek před pár dny při příležitosti zahájení sezóny prohlásil, že se chce v tomto roce účastnit více závodů mimo svou veslařskou disciplínu. Těší nás, že jednou z těchto vybraných akcí bude i náš duatlon. Závodníci budou moci s Ondřejem Synkem nejen poměřit síly, ale připravena pro ně bude i beseda a autogramiáda. Ondřej bude také patronem dětských závodů, které se již staly pevnou součástí našeho seriálu,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.
 

Přestože je doménou Ondřeje Synka jiná sportovní disciplína než kolo a běh, dá se očekávat, že bude atakovat přední pozice výsledkové listiny, podobně jako v roce 2013, když se v rámci VALACHY TOUR zapojil do triatlonu VALACHY MAN. Přestože šlo o jeho první setkání s triatlonem, v nabité konkurenci obsadil páté místo. „Na Valašsko vzpomínám velice rád. Zdejší krajina je naprosto úžasná, lidé milí a pohodoví, závod měl skvělou přátelskou atmosféru, navíc se mi i povedl. Duatlon by pro mě měl být lehčí,“ brousí si zuby na dobrý výsledek Ondřej Synek.


Start i cíl závodu je situován k hotelu Galik v Resortu Valachy, který je hlavním pořadatelem. Trasa obnášející kombinaci 3 km běh, 15 km horské kolo a 1,5 km běh zavede závodníky do okolního členitého terénu CHKO Beskydy. Sportovce čeká vedle kvalitně značené trati také zážitek z probouzející se jarní přírody a na některých místech hezké výhledy do valašské krajiny.


Závod dospělých odstartuje ve 12 hodin. Před nimi si od 10 hodin zasoutěží děti – ty menší do 8 let v běhu na 80 až 200 metrů, starší školáci v klasickém duatlonu na kratší vzdálenosti. Závod dětí je zařazen do Krajského poháru mládeže v triatlonu 2015 Zlínského kraje.
Vítězové si mezi sebe rozdělí věcné ceny a finanční odměny v celkové výši 15 tisíc korun.

 

Registrace za zvýhodněné startovné probíhá na www.valachytour.cz. Děti mají při registraci předem startovné za symbolickou korunu. Již nyní je registrováno přes 150 závodníků včetně dětí. VALACHY DUATLON tak má ambice stát se největším veřejným duatlonovým závodem v České republice. „Věříme, že se to podaří. Každý den přibývají další přihlášení,“ dodal Vladimír Sušil. Největší duatlony v zemi dosud měly kolem 200 závodníků. V rámci doprovodného programu bude připraveno mj. testovací centrum Specialized, díky němuž si závodníci na trati mohou otestovat nové modely kol této značky.


Jednotlivé závody seriálu jsou propojeny bodovým hodnocením. Atraktivní ceny tak mohou sportovci získat jak průběžně v jednotlivých akcích, tak i po součtu všech bodů po ukončení celého seriálu. Po duatlonu bude seriál pokračovat červencovým BIKE VALACHY, v srpnu mini triatlonem VALACHY MAN a ukončí jej na podzim závod BĚHEJ VALACHY.
 

Více informací: www.valachytour.cz
 

Martina Źáčková

Diskusní fórum pro: "Na VALACHY DUATLON míří i Ondřej Synek"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |