Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Poslední týden přihlášek za zvýhodněné startovné na Superior Bike Adventure 2015

1.7.2015 08:52

Praha, 30. června, 2015: Domácí nejpopulárnější letní cyklozávod dvojic na horském kole s mapou – Superior Bike Adventure se pomalu blíží. Každý, kdo má zájem se jej zúčastnit ještě za zvýhodněné startovné, má čas jen do neděle 5. července. Potom již bude možné přihlásit jen omezený počet závodníků – kolik dovolí kapacita rezervních startovních čísel.

Bookmark and Share

Příprava mapy a stavba tratí je již v tuto chvíli dokončena. Závodníci se mohou těšit na dva dny plné napětí, plánování, hledání nejlepší trasy a radosti. Pořadatelé je letos 18. a 19. července zavedou do regionu Toulava na pomezí středních a jižních Čech.
A proč se letos na Superior Bike Adventure vlastně ještě přihlásit? Přinášíme vám pět nejlepších důvodů, které vás zajisté k účasti přesvědčí.


Důvod 1 – Slavíme!
Superior Bike Adventure je letos 15 let. A to si žádá pořádnou oslavu. Pořadatelé BA nadělili jeden dárek již zkraje roku – přidali novou kategorii pro rodiče s dětmi – BA Family. V jejím rámci musí vždy jednomu z dvojice být pod 15 let a druhému přes 18. Každý z nich ale musí závod absolvovat na vlastním kole. Kategorie navíc získala svého partnera – obchod spolecenskehry.cz a každá startovní dvojice se může těšit na odměnu v podobě jedné ze skvělých her na prázdniny!


Důvod 2 – Jsme největší!
Nikde v Česku, Evropě a troufáme si říct, že ani na světě se nekoná větší závod s delší tradicí než je naše české Bike Adventure! My Češi prostě pobyt v přírodě milujeme, milujeme kolo a strašně rádi zkoušíme, kam až sahají naše možnosti. I proto u nás vznikla v posledních letech po vzoru Bike Adventure řada závodů na podobném principu. BA ale pořád zůstává jejich králem.


Důvod 3 – Poznáte nová místa!

Superior Bike Adventure si zakládá na tom, že každý rok závodníky zavede na nová dosud neprobádaná místa. Letos přišel na řadu kraj, který je sice jen několik desítek kilometrů od hlavního města, ale přesto jej mnoho z vás vůbec nezná. Region Toulava leží na pomezí středních a jižních Čech. Závodníky tu čekají staré kamenné kříže podél cest, keltské menhiry ukryté na loukách a v lesích. Jsou tu mokřadní louky, hluboké lesy i spousta zajímavých geologických útvarů – skály, balvany či kamenná moře. Centrum je ve sportovním areálu na Monínci.


Důvod 4 – Ve dvou se to lépe táhne!
Bike Adventure je závod dvojic – ve dvou si užijete víc legrace, všechny zážitky, strasti i slasti se násobí dvěma a to je přeci lepší. Všechno si společně naplánujete, pak to společně přeplánujete a nakonec se vrátíte k původně zamýšlené trase. No, není to skvělá představa? A když vy ještě můžete a parťák už ne, tak ho do kopce kousek vytlačíte. Kdo říká, že se síly v dalším stoupání nemůžou zase otočit?


Důvod 5 – Proč sedět doma, když na kole je tak hezky?
K tomu snad ani není potřeba nic dodávat. Léto, prázdniny, kolo, mapa, to je prostě ideální kombinace. Hlaste se na www.bike-adventure.cz.


O Bike Adventure


Při Superior Bike Adventure si každá dvojice volí trasu sama podle turistické mapy, kterou dostane na startu, tak, aby během časového limitu dostala co nejvíc bodů za průjezd jednotlivými kontrolními stanovišti. První den jedou dvojice šest hodin, etapa druhého dne je kratší – jede se jen čtyři hodiny, o to důležitější je ale pečlivé naplánování celé trasy. Klíčovou roli při Bike Adventure tedy nehraje jen fyzická kondice týmu a to, jak se vyzná v mapě. Důležité je si především správně rozvrhnout své síly a odhadnout své možnosti v průběhu plánování trasy. Už několik let je nedílnou součástí i kategorie BA Challenge, v rámci které se závodníci po první etapě nevracejí do centra závodu, ale nezbytné vybavení si vezou s sebou a přenocují na předem neznámém místě na trase závodu. Připraveny jsou i již tradiční kategorie pro mužské, ženské i smíšené dvojice včetně kategorií veteránských a jedné rodinné.


Startovat na Bike Adventure může každý bez rozdílu věku a výkonnosti. Důležité je najít si partnera či partnerku, se kterým vytvoří závodní tým. Více informací o závodě a průběžně aktualizované novinky o jeho 15. ročníku najdete na www.bike-adventure.cz nebo na Facebooku.
 

Klára Horová

foto: Mira Rygl

Diskusní fórum pro: "Poslední týden přihlášek za zvýhodněné startovné na Superior Bike Adventure 2015"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |