Česká verze English version
Cykloserver.cz

137 - TÁBORSKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Značené i doporučené cykloturistické trasy, turistické zajímavosti, služby pro cyklisty, sjízdnost - klasifikace povrchů, profily, tipy na výlety, objekty "Cyklisté vítáni". Tábor, Bechyně, Soběslav, Týn nad Vltavou, Jistebnice, Tučapy, Sezimovo Ústí, Sedlec - Prčice.


Název: 137 - TÁBORSKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

Táborsko cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Oblast nabízené mapy pro cyklistickou a pěší turistiku je vymezena Vlašimskou pahorkatinou, pokračuje Táborskou pahorkatinou a z části zasahuje i do Třeboňské pánve. V porovnání s jinými částmi Čech se tato krajina vyznačuje chladným podnebím s čistým ekologickým prostředím. Upoutá nás zvlněný terén s lesy, lesíky a hájky, s políčky, loukami a pastvinami na stráních plných lísek a šípků, ostružin a ovocných stromů. Mezi nimi leží malebné vesničky se svéráznou lidovou architekturou. Na podzim vynikají nádherou zvláště smíšené lesy na úbočí Sedlecké kotliny, zvané též Český Meran. Nejvyšším místem oblasti je Javorová skála (723 m n. m.) s hlubokými lesy místy pralesovitého charakteru. Táborsko má bohatou minulost již z doby husitského revolučního hnutí. Připomeňme si Kozí hrádek, kde pobýval mistr Jan Hus, město Tábor, kam přivedl Jan Žižka po slavné bitvě u Sudoměře roku 1436 své vojsko. Mezi zajímavá místa patří také Stádlec, ve kterém se můžeme podívat na původní řetězový most přes řeku Lužnici nebo lázeňské město Bechyně, známé i výrobou keramiky. Oblast Táborska nabízí také rozmanité možnosti pro cykloturistiku. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty. Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit v elektronickém obchodě firmy SHOCart.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |