Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Seriál VALACHY TOUR odstartuje 18. února NOČNÍ STOPA VALACHY

9.1.2017 11:27

VELKÉ KARLOVICE – Již za pět týdnů odstartuje pátý ročník seriálu VALACHY TOUR ve Velkých Karlovicích. Sérii pěti závodů v různých sportovních disciplínách, kterou pořádá karlovický Resort Valachy, tradičně zahájí závod na běžkách NOČNÍ STOPA VALACHY a to v sobotu 18. února.

Bookmark and Share

„Loni nám bohužel počasí nepřálo, kvůli nedostatku sněhu jsme museli běžky na poslední chvíli zaměnit za závod v terénním běhu. Zato letos si to, zdá se, pořádně vynahradíme. Podmínky pro běžky jsou ve Velkých Karlovicích výborné, přírodního sněhu stále přibývá a podle předpovědí počasí nemá dojít k žádným teplotním výkyvům, které by kvalitu sněhu ohrozily. Těšíme se na opravdu pěkný sportovní zážitek,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.


Pro závodníky bude připravena trasa dlouhá 15 km, vedená bezpečně údolím Léskové ve směru k hotelu Horal a zpět k hotelu Galik, kde bude připraveno zázemí i s možností převlékání a občerstvení. Startuje se intervalově, první závodník vyrazí na trať v 18 hodin. „Podmínkou účasti je z bezpečnostních důvodů čelovka. Závod se koná výlučně klasickou technikou,“ zdůraznil Vladimír Sušil.


Závodu dospělých budou tradičně předcházet závody dětí v různých věkových kategoriích na kratší vzdálenosti s hromadným startem. V 16 hodin budou soutěžit nejmenší děti do 6 let v klasickém běhu na 100 a 200 metrů. Starší děti už se pak utkají v závodu na běžkách na vzdálenosti od 300 do 1 200 metrů.


Vítězové se mohou těšit na hodnotné ceny, dospělí sportovci si mezi sebe navíc rozdělí prize money v celkové hodnotě 15 000 korun. Kdo by se chtěl ještě na poslední chvíli zdokonalit v technice či vylepšit formu, může se zúčastnit Školy běžeckého lyžování, která se koná ve Velkých Karlovicích ve dnech 2. až 5. února. Na kemp zbývají poslední volná místa.
NOČNÍ STOPY, která je jedinečným závodem díky večerní atmosféře, se pravidelně účastní i špičkoví běžkaři. Vítězem klání před dvěma lety byl Jan Bartoň, který nyní reprezentuje Českou republiku na závodech světového poháru.

Seriál VALACHY TOUR zahrnuje celkem pět závodů v různých disciplínách pro dospělé i děti. Loni se do něj zapojilo téměř 3 000 sportovců.


Po první akci, NOČNÍ STOPĚ, bude následovat 6. května VALACHY DUATLON, jenž se loni zapsal do české knihy rekordů jako největší duatlonový závod v České republice. Na 18. červen je plánován maraton horských kol BIKE VALACHY, na 4. srpen nejnavštěvovanější akce seriálu, triatlon VALACHY MAN, a tečku za letošním ročníkem učiní říjnový běžecký závod BĚHEJ VALACHY. Akce seriálu jsou bodově propojené, absolutní vítězové jsou vyhlašování nejen mezi dospělými, ale také mezi dětmi a od loňska i mezi týmy.

 

On-line registrace probíhá na www.valachytour.cz

Martina Žáčková

Diskusní fórum pro: "Seriál VALACHY TOUR odstartuje 18. února NOČNÍ STOPA VALACHY"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |