Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Thayarunde

3.6.2019 11:20

Cyklostezka Thayarunde zve velké i malé cyklisty na zážitkovou cyklotúru. S podporou státu, kraje a Evropské Unie (LEADER).

Bookmark and Share

Thayarunde, (c)Waldviertel Tourismus, Studio Kerschbaum

 

Trasa totiž vede většinou v místech zrušených železničních tratí, tedy přes úseky krajiny, které se kdysi musely kvůli železnici srovnat a dnes tak nabízejí perfektní podmínky pro příjemný výlet na kolech pro celou rodinu. Trasa je optimální také pro elektrokola, jejichž obliba neustále roste! Tradiční hostince a restaurace podél stezky zajistí, aby ani kulinářské zážitky nepřišly cestou zkrátka.


Bývalé trasy dráhy Thayatal (Waidhofen-Slavonice) a dráhy Göpfritz-Raabs jsou základem této 111 km dlouhé stezky. Při zahájení trasy v obci Göpfritz an der Wild vede cyklostezka přes Groß Siegharts, Raabs an der Thaya, Pisečné a Slavonice, Waldkirchen, Dobersberg, Thaya a Waidhofen an der Thaya, dále přes Windigsteig nebo Dietmanns a Groß Siegharts zase zpátky do Göpfritzu an der Wild.

Hrad Raabs, (c)Waldviertel Tourismus, Studio Kerschbaum

 

Přeshraniční cyklostezka mezi Rakouskem a Českou republikou vede sportovce v pedálech kolem zajímavých památek, jako je hrad Raabs, zřícenina Kollmitz nebo přírodní park Dobersberg známý svou divoce romantickou kapradinovou soutěskou s dobrodružnými skalními útvary. Pestrá směsice z jedinečných přírodních zážitků a zdravé špetky kultury na cyklostezce Thayarunde je tak zárukou rozmanitého výletu, který překvapí malé i velké cyklisty spoustou zajímavostí následujících za sebou jak na běžícím pásu.

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Thayarunde"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |