Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Sardinie, Elba a Sicílie: Ostrovní klenoty italské cykloturistiky

12.11.2019 11:29

Trasy podél šumivého pobřeží, koupání v azurovém moři, stezky po opomíjených silnicích ve vnitrozemí a k tomu plno historických zastávek, které udělají dovolenou na italských ostrovech ještě dobrodružnější. Kam přesně se vydat? 

Bookmark and Share

Elba


Proč si při výběru aktivní dovolené v Itálii vybrat zrovna Elbu? Průzračné moře a krásné písčité pláže jsou tu vidět téměř odevšad, a tak není problém si leckterou jízdu zpestřit osvěžením v Tyrhénském moři, jež celý ostrov obklopuje. Kromě toho je Elba krásně hornaté místo, tudíž pro cykloturistiku jako dělané.

Přes 80 % cyklostezek, které na Elbě najdete, je asfaltových. To je dobrá zpráva, protože co se kvality týká, je rozhodně z čeho vybírat. Záleží jen na vaší kondici a aktuálním naladění.

Trasu po západním pobřeží přes malebné městečko Marciana, které patří k nejpůvabnějším na ostrově, si užijí zejména milovníci mořských scenérií a také koupání. Naopak překonávání horských hřebenů se dočkáte po cestě „Grande Traversata Elbana”, jež vede až k nejsevernějšímu cípu Elby. Na trase se určitě zastavte v Rio Nell’Elba - nejstarší vesnici ostrova, která si vás získá svou historickou atmosféru vznikající už od doby bronzové.

Sicílie


Vnitrozemí je tu zvlněné až kopcovité, pobřeží k pohodovému ježdění jako dělané, moře průzračné, historie unikátní a jídlo vynikající. Přesně tak na Sicílii budete vzpomínat, jakmile cyklotoulky ostrovem zažijete.

Jednu oblíbenou a jednodušší stezku „Alcantara Chiarello” můžete začít na severovýchodě Sicílie v městečku Taormina. Odtud vás čeká přibližně 32 km dlouhá trasa podél šumivého pobřeží až k italským městům Naxos a Villagonia. Venkovská krajina a dechberoucí pohledy na Etnu vás budou provázet celou cestu. Vše s převýšením kolem 243 metrů.

Pokud se poohlížíte po náročnějších trasách, téměř 53km okruh „Sicilia Dag 7” kolem historického střediska Cefalù bude něco pro vás. Trasa vás zavede do horských měst Gibilmanna a Gratteri, které mají pro každého, kdo cestu zdolá, připravenou odměnu v podobě výhledů na třpytivé moře, nad kterým se města tyčí. A že za to stojí.

Sardinie


Pro všechny, které láká dovolená u moře, je Sardinie evropský Karibik. Pro ty, jenž relaxují s nohama na pedálech, jde o téměř neobjevený cykloráj. Prázdné stezky ve vnitrozemí a udržované asfaltové silnice jsou na Sardinii na denním pořádku a nabízí poklidné projížďky členitou přírodou. O jaké byste neměli přijít?

V severní části Sardinie se vydejte podél pobřeží až k samotnému cípu ostrova, tedy do obce Santa Teresa Gallura, odkud dohlédnete až na přístavní město Bonifacio na vedlejší Korsice. Jde o moc pěknou scenérii. Stejně tak byste na severu neměli minout ani výlet na ostrov La Maddalena a Caprera. Jak jinak než s kolem. Jedná se o pohodovou jízdu kolem smaragdových zátok spojenou s koupáním, kterému se v těchto končinách těžko odolává.

V případě, že v sedle toužíte zdolat pár místních vrcholů, zvýrazněte si v mapě Monte Ferru. Vyjížďku k ní si ještě můžete zpříjemnit několika místy na poloostrově Sinis. Jde konkrétně o rezervaci s plameňáky nebo starobylé město Tharros a archeologické naleziště zároveň. Zdatní sportovci jistě nepohrdnou ani pořádným cyklotrekem na Monte Limbaru (1362 m n. m.) - nejvýraznější horský masiv ostrova.

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Sardinie, Elba a Sicílie: Ostrovní klenoty italské cykloturistiky"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |