Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Na kole podél smaragdového pobřeží i do hor na tajemné nuraghi – to je Sardinie!

3.6.2015 08:56

Trávíte-li dovolenou rádi aktivním způsobem a zároveň byste se podívali někam za teplem k moři, pak možná právě pro vás jsou zajímavou alternativou cyklozájezdy do Itálie.

Bookmark and Share

Pozoruhodnou destinací je rozhodně italská Sardinie. Láká-li vás dovolená na kole, ale rádi byste si užili smaragdové moře, navštívili turisticky atraktivní místa i naprostou divočinu přírody, pak je tento ostrov jasná volba.


Cyklisticky se tu vyřádí opravdu každý. Lze jezdit podél pobřeží třeba jen 20 km denně s minimálním stoupáním, nebo zkoumat krásy vnitrozemí, navštívit zdejší kamenné věže (tzv. nuraghi) i bizarní žulová skaliska, která nemají v Evropě obdoby a přitom si užít převýšení 200 – 1000m.n. m. Naopak pohybujete-li se například u vyhlášeného střediska Porto Cervo, které má opravdu nádherné pláže, ale přeci jen lehce přelidněné, máte s kolem unikátní možnost vyjet kousek za město a po prašné cestě se dostanete k plážičkám stejně krásným jen s tím rozdílem, že tu budete téměř sami. Zkrátka ta pravá romantika.


A proč je ještě Sardinie to pravé místo pro letní dovolenou? Průzračné moře, rozmanité pláže, divoká příroda i pohoda historicky zajímavých městeček a samozřejmě výtečné jídlo… Ano, Sardinie je nejen rájem pro cyklisty a dovolenkáře všeho druhu, ale také vyhlášenou gastro oblastí. Sardinská kuchyně si zakládá na jednoduchosti, čerstvých ingrediencích a produktech vyráběných ručně nebo na zdejších farmách. Na své dovolené určitě ochutnejte některý z místních sýrů typu peccorino (ovčí sýr), nebo ircanočicaprino (kozí sýr).

 

-inzerce-
 

Diskusní fórum pro: "Na kole podél smaragdového pobřeží i do hor na tajemné nuraghi – to je Sardinie!"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |