Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

3 tipy: Vyrazte z Prahy na cyklovýlet i s dětmi

5.10.2020 10:13

Jste-li Pražáci, možná vám občas chybí příroda. Vezměte celou rodinu na výlet na kolech po okolí a užijte si zeleně, pohybu a českých památek. Máme pro vás tipy na 3 trasy, které zvládnou i děti – domů se můžete pohodlně vrátit vlakem.

Bookmark and Share

Foto: Roman Koval, Pexels

 

V přírodě a zároveň v civilizaci


Pokud vyrazíte na kolo s dětmi v okolí Prahy, nemusíte si balit velké batohy. Přesto s sebou určitě vezměte alespoň lahev s vodou, malou svačinu, mikinu, základní sadu pro opravu kol a platební kartuběžnému účtu, kdybyste se cestou stavili v restauraci. Civilizaci neopouštíte zcela, nemusíte se tedy bát uvíznutí s naštvanými dětmi kdesi v pustině.

Tip 1: Na Okoř je cesta…


Vyrazte z pražského Veleslavína přes Vokovice a Divokou Šárku do Přední Kopaniny. Zde si prohlédněte románskou rotundu sv. Máří Magdalény z 12. století. Po historické přestávce pokračujte na kolech do obce Tuchoměřice, pak přejeďte přes Číčenice až na Okoř. Zdejší zřícenina byla plná života až do 18. století, nyní se zde pořádají akce pro veřejnost a letní festival. Z údolí Zákolanského potoka se pak domů dostanete o víkendech vlakem Cyklohráčkem nebo běžnou soupravou. Trasa vede převážně mírně kopcovitým terénem a na kole urazíte 19 km (cesta z Prahy na Okoř).

Tip 2: Podél Berounky až do Dobřichovic


Z Velké Chuchle vyrazte směrem přes Radotín a Černošice až do Dobřichovic. Zde navštivte místní kapli a zámek, do kterého sice veřejnost přístup nemá, ale můžete jej obdivovat alespoň ze zámecké restaurace. U blízkého mostu přes Berounku pak narazíte na Svatojánskou lípu, která je považována za jednu z nejkrásnějších v České republice. Z Dobřichovic můžete vyrazit domů vlakem, který vás na hlavní nádraží doveze asi za 50 minut. Jednosměrná trasa měří 23 km a vede po rovinatém terénu.

Tip 3: Z Klecánek do zoo či Stromovky


Na výlet vyrazte z Klecánek, kam se můžete dopravit z blízkých Roztok přívozem nebo autobusem PID. Prohlédněte si zdejší vodní zdymadlo a opřete se do pedálů. Trasu dlouhou asi 8 km ukončete u pražské zoo v Troji. Zde můžete pokračovat několika způsoby: procházkou po zoo za nejoblíbenějšími zvířaty, popojetím a dalším přívozem do 95hektarového parku Stromovka či za vzděláním do Planetária Praha. Rovinatá krátká trasa podél řeky je vhodná i pro menší děti.

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "3 tipy: Vyrazte z Prahy na cyklovýlet i s dětmi"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |