Prima Cup v Mikulově si užila řada hvězd

5.10.2021 16:39

Několik slavných osobností si užilo předposlední závod seriálu Prima CUP, kterým byl ZP 211 Mikulov.

Program závodu započal již v pátek, když se několik desítek účastníků společně s olympijským vítězem z Nagana Dominikem Haškem a hercem Janem Maxiánem vydalo na noční výšlap Svatého kopečku. Nádherná panoramata večerní Pálavy s burčákem v ruce tak navodila správnou atmosféru celého víkendu.

Sobotní slunečné počasí přálo všem závodníkům na nejdelší 55 kilometrové trase a 33 kilometrové Prima jízdě. Mezi stovkami účastníků se za tým We Love Cycling představili například šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek, vítězka soutěže České Miss 2016 Andrea Bezděková a také zpěvák Mikolas Josef. Ze známých osobností nechyběla ani tvář TV Prima moderátorka Soňa Porupková.

Trasu závodu na 55 kilometrů nejrychleji zvládl Michal Bubílek (Kross BikeRanch), ten ve velmi těsném finiši porazil Michala Kaněru (Ghost Team). Třetí místo obsadil Martin Helcel z (Cyklo tým Havířov).

V ženách slavila vítězství Lenka Fridrichová. Stříbrnou medaili s logem seriálu Prima CUP si přebrala Andrea Maťhová (Kross BikeRanch) a bronz Korolína Bergerová (Carla.Kupkolo.cz).

Trasu na 33 kilometrů zvládl nejrychleji Jiří Holec (Cyklo klub Bendl Vysoké Mýto) a Adéla Lhotáková (Bike Freaks Holice).

Závodu se účastnili i členové Integrovaného záchranného systému, kteří po celý rok soutěží o Pohár IZS za podpory Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR. Na nejdelší trase byl nejrychlejší Tomáš Sládek a Alena Pavlatová. Na trase kratší uspěli David Netolický a Dagmar Kuchařová.

Odpolední program pokračoval závodem děti do deseti let. Ty závodily v okolí Amfiteátru v osmi různých kategoriích. Nejmladší kategorie si užily skvělého předjezdce, Dominika Haška.

Diskusní fórum pro: "Prima Cup v Mikulově si užila řada hvězd"