Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vrchařská koruna Valašska slaví deset let

30.3.2022 13:27

Cykloturistický projekt „onsemi Vrchařská koruna Valašska“ (VKV) vstupuje do jubilejního desátého ročníku. Jeho účastníci budou moci zdolávat organizátory předem vytipované vrcholy od soboty 2. dubna do středy 30. listopadu.

Bookmark and Share

VKV je určena cyklistům bez rozdílu pohlaví, věku i výkonnosti. Pořadatelé každoročně vypisují pro pevně stanovené období 20 vrcholů na území Valašska a v přilehlém okolí, které cyklisté podle své chuti a možností zdolávají na kole. Dobytí každého kopce dokumentují pořízením vrcholové fotografie (selfie) a po absolvování kompletní dvacítky celou fotodokumentaci předávají pořadatelům prostřednictvím svých uživatelských účtů na webovém portálu www.vk-bike.eu. Tím se stávají držiteli VKV.
Pro letošní rok organizátoři vypsali tyto vrcholy: Bufet na Beskyde, Búřov, Čubův kopec, Kaple svatého Františka pod Suchým vrchem, Kelčský Javorník, Maruška, Ploščiny, Prženské paseky (rozhledna U Holáňů), Radhošť, Rozhledna Hostýn, Rozhledna Miloňová, Soláň, Stratenec, Svinec, Štrčková, U javoru, U Krošenků – výklenková kaplička, Vartovna, Velký (Veřovický) Javorník a Vršatec. K této dvacítce se výjimečně, právě s ohledem na jubilejní desátý ročník, rozhodli přidat i bonusový 21. vrchol. Tím je „Královna Beskyd“ Lysá hora.
Tyto vrcholy jsou směrodatné pro hlavní kategorii VKV, ale také pro vedlejší kategorii „Navmatix VKV bez bariér“, která je ve třech oddělených skupinách určena hendikepovaným cyklistům, cyklistům s přívěsnými vozíky a elektrocyklistům. Všech 21 uvedených vrcholů spadá i do dětské kategorie „VKV junior – s Austinem na vrchol!“. V ní je ale již tradičně doplněno ještě dalších 30 bodů (letos 29) do celkového počtu 50. Z nich stačí dětem zdolat libovolných 5, aby se staly držiteli této kategorie. „Samozřejmě však platí, že čím více kopců junioři absolvují, tím výše se v celkovém pořadí umístí a tím hodnotnější ceny na závěrečném galavečeru obdrží,“ přiblížil hlavní organizátor VKV Adam Hloch s tím, že kompletní výčet vrcholů, jakož i další informace k celému projektu najdou zájemci na webových stránkách www.vkv-bike.cz.
Desátý ročník VKV bude, stejně jako ty tři minulé, spojen s benefiční akcí, jejímž smyslem je nashromáždit finanční prostředky na charitativní účely. „Letos podpoříme dlouholetou účastnici VKV Janu Macíčkovou, která je po loňském těžkém pádu na kole upoutána na invalidní vozík a za pomoci rehabilitačních pracovníků bojuje o to, aby se jednou opět posadila na kolo,“ upřesnil další organizátor VKV Michal Horský a dodal, že finančně podpořit Janu v její snaze je možné zasláním jakékoliv finanční částky na nově zřízený transparentní účet číslo 2902161611/2010.
Jak dále organizátoři informovali, i letošní ročník bude spojen s doprovodnými aktivitami. Patří mezi ně veřejné vyjížďky. „Jednu uspořádáme v sobotu 14. května v rámci akce Do práce na kole, další plánujeme na ukončení letních prázdnin, tedy v sobotu 27. srpna. Určeny by měly být hlavně dospělým, ale nezapomínáme ani na děti, pro něž chceme rovněž zorganizovat jednu vyjížďku. Podrobnější informace ke všem třem přineseme později na webu www.vkv-bike.cz,“ řekl Adam Hloch, který připomněl, že na podzim by chtěli organizátoři obnovit tradici přednášek se zajímavými osobnostmi cyklistiky. „A v neposlední řadě podpoříme přímou účastí skupinové darování krve. Nejbližší dohodnutý termín je ve středu 8. červne ve Vsetínské nemocnici. Budeme rádi, když se k nám přidá co nejvíce účastníků VKV,“ dodal Adam Hloch.
Pravidelní účastníci VKV jistě dobře ví, že tento projekt se stal již před lety vzorem pro vznik partnerských Vrchařských korun prakticky po celé České republice a Slovensku. VKV je přitom zastřešuje. V letošním roce Vrchařské koruny pojedou v celkem 25 regionech. „Jejich účastníci se přitom mnohdy prolínají a absolvují i více Vrchařských korun za rok. To nás inspirovalo k tomu letos premiérově vyhlásit Vrchařskou korunu Česko-Slovenska, do které vybere každý region jeden vrchol. My tak budeme v průběhu roku hledat cyklistu, jemuž se povede zdolat největší počet z celkového výčtu 25 vrcholů rozmístěných po České republice a Slovensku, kde Vrchařské koruny fungují,“ uvedl Michal Horský s tím, že podrobnější informace k této aktivitě najdete na webu www.vk-bike.eu.

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |