Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Tour de burčák po vinařských stezkách Kyjovska

27.9.2022 14:36

Seriál výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách se blíží do finiše. První říjnovou sobotu se koná "Tour de burčák po vinařských stezkách Kyjovska". Celý seriál pak uzavíráme Na kole vinohrady Uherskohradišťska.

Bookmark and Share

První říjnovou sobotu se uskuteční výlet Tour de burčák po vinařských stezkách Kyjovska a pokračuje tak podzimní sezóna cyklo a pěších výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách. Návštěvníci se díky nim dostanou do různých koutů Slovácka a na výletě svěžími vinohrady i malebnými sklepními uličkami poznají místní kulturu a folklor. Celý seriál akcí koordinuje Partnerství, o.p.s., která také 5 z celkových 11 výletů přímo organizuje. Další výlet se koná na Uherskohradišťsko v sobotu 8. října.

„Na výlet mohou vyrazit jak cyklisté, koloběžkáři i pěší. Připravujeme tři trasy různých délek a obtížností, na všech návštěvníci najdou řadu zastávek na zajímavých místech,“ říká organizátorka akce Romana Tomášková, Partnerství, o.p.s. Kyjovsko je region, kde se potkávají úrodné nížiny Dolnomoravského úvalu a podhůří Chřibů. Scenérie, které lákají k romantickým výletům za vínem. Vinné sklepy a vinohrady zde najdete snad na každém rohu. Odrůdám vinné révy se zde daří především bílým, jako je Ryzlink rýnský, Műller-Thurgau, Rulandské bílé a Rulandské šedé, Veltlín zelený či Muškát moravský. Během tour budete moci ochutnat místní speciality, burčák a víno přímo z rukou vinařů v tradičních vinných sklípcích skonické sklepní uličce.

Trasy budou mít spousty zastávek u vinařů nabízející tradiční dobroty k zakousnutí a u některých z nich zahraje i živá hudba. Těšte se na dobroty jako je chléb s domácí paštikou, škvarkovou nebo sýrovou pomazánkou, polévku s játrovými knedlíčky, domácí sekanou a bramborovým salátem. Pro návštěvníky bude také otevřena expozice ve skoronském muzeu, která se věnuje reginálním Jízdám králů, které jsou nehmotným dědictvím UNESCA.

Startovní místo je pro všechny stejné – začíná se před kyjovskou radnicí v sobotu 1. října od 9 do 11 hodin. Návštěvníci zde získají startovní balíček se startovním pasem a mapou tras. „Všechny trasy jsou značené i přímo v terénu barevnými směrovkami, takže se nikdo nemusí obávat, že by zabloudil,“ ujišťuje Romana Tomášková. Na jednotlivých zastávkách pak účastníci sbírají razítka do startovního pasu, který v cíli mohou odevzdat do slosování o ceny – například voucher na ubytování v penzionu Žabinec s certifikací Cyklisté vítáni (www.cyklistevitani.cz), cyklodoplňky nebo vína regionálních vinařů. Cíl bude ve skoronské sklepní uličce, kde budou moci návštěvníci ochutnat vína a burčáky od místních vinařů.

Startovní balíčky mohou návštěvníci kupovat online v předprodeji na e-shopu nebo v den akce přímo na místě. Termíny dalších výletů Krajem vína najdete www.vinarske.stezky.cz.

 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |