Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Rozjíždí se sezóna výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách. V květnu nás čeká Májové putování okolím Modrých Hor.

12.5.2023 13:59

Předposlední dubnový víkend se uskutečnil první výlet Na kole vinohrady Uherskohradišťska a rozjela se tak další sezóna cyklo a pěších výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách. Návštěvníci se díky nim dostanou do různých koutů jižní Moravy a na výletě svěžími vinohrady i malebnými sklepními uličkami poznají místní kulturu a folklor. Celý seriál akcí koordinuje Partnerství, o.p.s., která také 6 z celkových 11 výletů přímo organizuje. Prvním z nich bude o víkendu 20. května Májové putování okolím Modrých Hor.

Bookmark and Share

„Na výlet mohou vyrazit jak cyklisté, koloběžkáři i pěší. Připravujeme tři trasy různých délek a obtížností, na všech návštěvníci najdou řadu zastávek na zajímavých místech,“ říká manažerka akce Romana Tomášková z Partnerství, o.p.s. Cyklisté se projedou zvlněnou krajinou s dalekými výhledy Modrých Hor a zastaví se například u Rozhledny Slunečná s vyhlídkou na celý kraj Modrých Hor nebo u Stezky nad vinohrady nad Kobylím. Pěší turisté si zase vyšlápnou na Rozhlednu Kraví hora, odkud uvidí Nové Mlýny i Pálavu. 

Trasy budou mít spousty zastávek u vinařů nabízející tradiční dobroty k zakousnutí a někde i speciální představení. Kamil Prokeš předvede „sabráž“, nabídne ochutnávku hroznového oleje, koláče, trdelník, marhulová povidla, teplé domácí škvarky. Rodinné vinařství Jedlička potěší nabídkou vinného biomoštu, domácími sýry z Farmy Pálava, připraví i boršč masový i vegetariánský, guláš, paštiky z Němčiček. Další zastávkou je např.  Kobylí - stavte se tu na Dětské hody. Ve Velkých Pavlovicích se vám představí vinařství Baraque se svou galerií vín. Trasy návštěvníky také zavedou do Čejkovického Sonnentoru a za dalšími vinař -  mezi nimi menší rodinná vinařství, ale i větší vinaři s krásnými kvelbenými sklepy.

Startovní místo je pro všechny stejné – začíná se ve venkovním areálu Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích v sobotu 20. května od 9 do 11 hodin. Návštěvníci zde získají startovní balíček se startovním pasem a mapou tras. „Všechny trasy jsou značené i přímo v terénu barevnými směrovkami, takže se nikdo nemusí obávat, že by zabloudil,“ ujišťuje Romana Tomášková. Na jednotlivých zastávkách pak účastníci sbírají razítka do startovního pasu, který v cíli mohou odevzdat do slosování o ceny – například víno místních vinařů nebo voucher na ubytování v penzionu s certifikací Cyklisté vítáni (
www.cyklistevitani.cz). V cíli bude připravený doprovodný program v podobě cimbálové muziky, festivalu vinařů VOC Modré Hory a certifikované soutěže 30 vín Modrohorská Pecka a Meditrina a nabídka teplého občerstvení.

Startovní balíčky mohou návštěvníci kupovat online v předprodeji na
e-shopu nebo v den akce přímo na místě.

Více informací najdete na
https://www.vinarske.stezky.cz/akce/Krajem-vina-Majove-putovani-okolim-Modrych-Hor.

 


Související články

Žádné související články

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |