Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pražská padesátka slaví čtvrt století, letos se pojede již po 25.!

14.7.2023 13:56

Tradiční závod horských kol určený pro širokou veřejnostslaví čtvrt století. Vsobotu 16. září 2023 se uskuteční již 25. ročník Pražské padesátky. Pořadatelé největšího cyklistického klání se startem na území Prahy si však připravili i novinku v podobě DecathlonGravelChallenge.Závodníky čeká jedinečná 50 Km trasa s převýšením 910 m. Trasa začíná a končí v Kampusu Dejvice na Praze 6, projíždí krásným prostředím Divoké Šárky,Horoměřic, Zákolan a především, vede kolem zříceniny kulturní památky hradu Okoř.Trať je určenaprimárně pro horská a kola, a to hned v několika kategoriích.

Bookmark and Share

 

Absolvování trasy na horském kole bylo vždy jen doporučením, zejména z důvodu bezpečnosti, ale nikdy jsme nezakazovali účast na jakémkoliv jiném typu kola. Spousta účastníků už se na dobré umístění pokoušela vyzrát riskantnější, ale v mnoha pasážích rychlejší alternativou. I stále populárnější gravelová kola na trase už několik let potkáváme a letos jsme se konečně rozhodli jim věnovat samostatnou kategorii. Bude startovat na stejné trase a společně s hlavním pelotonem, účastníci DecathlonGravelChallenge tak musí počítat s několika terénními úseky, které budou opravdovou výzvou, vysvětluje ředitelka závodu Kateřina Malá.

 

Hlavní doménou Pražské padesátky je tradiční a profesionálně obsazená kategorie jednotlivců. V rámci závodu se lze utkat i jako mužský, ženský, smíšený nebo rodinný tým, exkluzivitou je kategorie dvojkolo. Horkou novinkou je již zmíněná, samostatná kategorie pro závodníky startující na gravelových kolech. Na elektrokole mají závod umožněno absolvovat pouze účastníci nad 60 let a to pouze v nezávodní kategorii.

 

 

Nejen pro teambuildingové zájemce nabízí Pražská padesátka speciální kategorii VIP firemní tým, kategoriis jedinečnou možností utkat se a spolupracovat s kolegy, včetně exkluzivního VIP zázemí.

 

Proděti je již tradičně připraven Pražský dětský sprint. Děti od 3 do 11 let si mohou vyzkoušet nezapomenutelnou závodní atmosféru v rámci své věkové kategorie na trati, přímo v Kampusu Dejvice.

 

 

Pražská padesátka nabízí i celodennídoprovodný program, jako je napříkladExhibice BMX Flatland Míry Zeidlera či Bubenická show Tam TamBatucada.Podevatenácté se také na start postaví ambasador závodu, nejúspěšnější cyklista paralympijské historie, Jiří Ježek ale také třeba bývalá mistryně Evropy a bronzová mistryně světa Tereza Vlk Huříková.

 

Registrace na Pražskou padesátku je v plném proudu, do 31. 8. za exkluzivní ceny v rámci druhé prodejní vlny: https://prazska50.cz/stranka/registrace/

 

 

 

 

Kontakty

 

Oficiální stránky závodu: https://prazska50.cz

Facebook: https://www.facebook.com/Prazska50

Instagram: https://www.instagram.com/prazska50/

 

Mediální servis:

Vojtěch Frajt – vojtech.frajt@gmail.com / 605 24 55 98

 

Související články

Žádné související články

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |