Česká verze English version
Cykloserver.cz

163 - JINDŘICHOHRADECKO, ČESKÁ KANADA

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Jindřichův Hradec, Jemnice, Dačice, Telč, Slavonice.


Název: 163 - JINDŘICHOHRADECKO, ČESKÁ KANADA
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

JINDŘICHOHRADECKO, Česká kanada cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Tato mapa zahrnuje převážnou část největšího a nejkrásnějšího okresu České republiky – Jindřichohradeckého. Na východě zabíhá na Moravu a na jihu do rakouského Waldviertelu. Ze západu vstupuje na mapu malý kousek Třeboňské pánve, ze které se do kopcovité střední části zatoulalo hodně větších i menších rybníků. Kopce patří k nejrozsáhlejší vrchovině ČR – Českomoravské. Oblastí mezi Kunžakem, Novou Bystřicí a Slavonicemi se poeticky říká Česká Kanada. Lesy, vodní plochy a měkce zvlněná krajina ji silně připomínají. Do východní části zasahuje Morava. Její původní historická hranice probíhala až kolem Strmilova směrem na jih, kde se mezi Starým Městem pod Landštejnem a Slavonicemi protínala s hranicí Dolnorakouskou. (viz trasa č. 18 – Krásnou přírodou ke keramické dílně). Morava se nikdy nechtěla dát zahanbit. Pro naše cykloturistické potěšení vyslala skvělé reprezentanty, kteří však s českými nijak nesoupeří, ale naopak se vzájemně doplňují. Kapitánem je nepřehlédnutelná Telč, která získala punc světovosti svým jmenováním mezi kulturní dědictví lidstva. Jen o něco méně zářivější démanty na koruně městských historických center se středověkým základem jsou Jindřichův Hradec, Slavonice, Jemnice a Dačice. Nejsou to jen města, která si zaslouží pozornost, ale i kostely, hrady, kláštery a vesnické selské usedlosti. I ty, dnes již z převážné části rekonstruované, přitahují pozornost. Příroda, která zaplať bůh v této oblasti restaurování nepotřebuje, má díky své neporušenosti sama léčivé účinky. Dokladem je i enormní snaha zahraničních investorů postavit jižně od Starého Města pod Landštejnem velký rekreační komplex s léčebně klimatickým účinkem. Kraj mezi Nežárkou a Moravskou Dyjí dokáže svůj klid a pohodu přenést i na člověka, který v něm pobývá. Hluboké lesy plné hub, malin a borůvek. Ospalé polní cesty, na jejichž mezích zrají na konci léta sladké ostružiny a za nimi lány slunečnic, které nám popřejí slunce v duši. Očistné koupele v lesních rybnících, daleko od pláží přeplněných lidmi. Věřte nevěřte, tento kraj reklamu nepotřebuje. Sám jí totiž je. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |