Česká verze English version
Cykloserver.cz

114 - KRÁLOVÉHRADECKO

Cykloturistická mapa 1 : 60 000. Nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustá síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky.Pardubice, Hradec Králové, Holice, Jaroměř, Česká Skalice, Opočno, Dobruška, Dvůr Králové n. labem.


Název: 114 - KRÁLOVÉHRADECKO
Autor: SHOCart, spol. s r. o.
Vydavatel: SHOCart, spol. s r. o.
Orientační cena: 119,- Kč
Odkaz: http://www.shocart.cz

Bookmark and Share

KRÁLOVÉHRADECKO cykloturistická mapa, 1 : 60 000 Metropolí východních Čech je Hradec Králové, město s bohatou historií i pozoruhodnou současností. Za shlédnutí stojí nejen město samo, ale i jeho okolí. Nový Hradec Králové s hvězdárnou a planetáriem, odkud je výhled až na Krkonoše. Blízko je rybník Byřička, oblíbené místo ke koupání i k procházkám v okolních lesích. Komplex Hradeckých lesů láká k výletům v každém ročním období. Táhnou se od jihovýchodního okraje Hradce Králové až k Chocni. Na některých místech jsou chráněné zbytky smíšených přirozených porostů. Lesy skýtají prostor pro mnoho a mnoho vyjížděk, přičemž každá může být trochu jiná. Severozápadně od Hradce Králové leží obec Chlum. Zde se odehrála druhá největší bitva 19. století, rozhodující bitva mezi Pruskem a Rakouskem. Na Chlumu je nově zrestaurovaná rozhledna, muzeum bitvy a mnoho pomníků. Dalšími zajímavými místy jsou Kunětická hora, Třebechovice se světoznámým betlémem, Josefovská mohutná historická vojenská pevnost, zámecký špitál Kuks s nedalekým Betlémem, obrovská vodní nádrž Rozkoš, půvabné Babiččino údolí, městský skvost v podobě Nového Města nad Metují. V Hradci Králové končí svoji pouť řeka Orlice, když se nejprve nad Týništěm stéká Divoká s Tichou. Pak pokračuje jako „spojená Orlice“ a v Hradci Králové se vlévá do Labe. Orlice ve svém průběhu na mapě Hradecko se vyznačuje převážně klidným meandrujícím tokem s množstvím slepých ramen. Řeka s přilehlým okolím byla vyhlášena Přírodním parkem Orlice. Na mapě Hradecka naleznete další, k návštěvě lákající turistické cíle a zajímavosti. Kromě ryze cykloturistických tras jsme vybrali i několik „tréninkových“ okruhů, a to jak pro rychlé silničáře, tak pro jezdce na horských kolech. Tyto sportovní okruhy nevěnují tolik pozornosti kulturně poznávací činnosti, ale snaží se být orientačně jednoduché a po pěkných silničkách (pro silničáře) a trochu kopcovaté po lesních cestách (pro MTB). Cykloturistické trasy utíkají co nejvíce od aut, tedy na lesní silničky a cesty a jsou proto někdy orientačně náročnější. Předpokládáme, že tomu, kdo chce jezdit po velkých silnicích mezi kamiony, stačí autoatlas. Nová mapa nabízí nejen zakreslené značené cyklotrasy, ale také hustou síť doporučených cyklotras, klasifikovaných podle povrchu a jízdní obtížnosti. Na opačné straně najdete tipy na výlety s výškovými profily tratí, kilometráží a návazností na turistické značky a značené cyklostezky. Najdete zde také spoustu důležitých informací nejen pro cyklisty.Mapu je možno za zvýhodněnou cenu 89,- Kč zakoupit  na www.e-mapy.cz.


ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |