Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Budějovická nadace předala štafetu nadaci krajské

9.3.2005 13:33

Nadace pro výstavbu cyklistické stezky Hluboká nad Vltavou – České Budějovice předala štafetu v loňském roce založené Nadaci Jihočeské cyklostezky. O převzetí aktiv rozhodla správní rada Nadace Jihočeské cyklostezky na svém březnovém zasedání.

Bookmark and Share

Nově založená Nadace Jihočeské cyklostezky na rozdíl od nadace původní působí na celém území Jihočeského kraje. „Původní nadace splnila svůj účel – výstavbu cyklistické stezky z Hluboké nad Vltavou do Českých Budějovic, kterou zrealizovala již krátce po svém založení v roce 1996. Přesto až do letošního roku fungovala i jako koordinátor dalších projektů v Jihočeském kraji,“ uvedl Jan Šmidmayer, předseda pracovní skupiny Nadace Jihočeské cyklostezky.   Není tajemstvím, že mezi iniciátory založení Nadace Jihočeské cyklostezky byli právě představitelé původní budějovicko-hlubocké nadace. „Je nám často vytýkáno, že Nadace Jihočeské cyklostezky působí pouze na Českobudějovicku, opak je pravdou, je to však zažito právě díky činnosti původní lokálně vymezené nadace,“ uvedl dále Jan Šmidmayer. Nadace Jihočeské cyklostezky naopak zaměřuje svoji pozornost i do odlehlejších koutů kraje – například 16. dubna otevírá cyklistickou sezónu na úseku Horažďovice – Strakonice – Písek. Představitelé Nadace Jihočeské cyklostezky věří, že se jim podaří navázat na úspěchy původní nadace: cyklistickou stezkou, kterou vybudovala, denně projíždí až 3000 cyklistů a bruslařů! „Úsek Hluboká nad Vltavou – České Budějovice je součástí plánované Vltavské cyklistické stezky, jejíž dokončení je jednou z hlavních priorit,“ uzavírá Jan Šmidmayer. 

Diskusní fórum pro: "Budějovická nadace předala štafetu nadaci krajské"

Názor Autor Datum a čas
Hluboká nad Vltavou Hluboká nad Vltavou 23. 2. 2009, 16:43
Hluboká nad Vltavou
Město <a href=" http://hlubokanadvltavou.info" title="Hluboká nad Vltavou"> Hluboká nad Vltavou </a> nabízí překrásné cyklostezky, vedoucí líbeznou krajinou Jižních Čech.

Související články

Žádné související články

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |