Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

SPACE Adrenalin Cup letos s cyklisty Hruškou, Padrnosem a Kořínkem

20.5.2008 11:48

Trojice českých slavných cyklistů okoření letošní dvanáctý ročník Adrenalin Cupu, extrémního závodu čtyřčlenných štafet. Na start úseku na horských kolech při české obdobě slavného Dolomitenmanna se postaví trojnásobný účastník Giro de Italia a Vuelty Jan Hruška

Bookmark and Share

..., který byl loni členem vítězného týmu a nejrychlejším bikerem, další známý silniční cyklista, několikanásobný účastník Tour de France Pavel Padrnos a nebude chybět ani dvojnásobný olympionik Radim Kořínek. Závod se letos koná koná za pomoci generálního partnera Space Powered by Poštovní spořitelna v sobotu 21. června opět v Ostravici v Beskydech pod Lysou Horou a organizátoři věří, že letos překonají loňský rekord, kdy se přihlásilo plných 49 týmů.

Adrenalin Cup je bojem nejen se soupeři, ale hlavně s náročnou tratí, která se skládá z běhu do vrchu, paraglidingu, jízdy na horském kole a jízdy v kajaku. Běžci absolvují 16 kilometrů vzhůru na Lysou horu v Beskydech a převýšení 1145 metrů. Štafetový kolík pak převezme paraglidista, jehož čeká pět a půl kilometru dlouhý let dolů. Třetím členem bude právě jezdec na horském kole, který svůj tým vyveze opět na Lysou horu a následně ji sjede, takže absolvuje 39 kilometrů s celkovým převýšením 1505 metrů. Poslední úsek na kajaku zahájí skok z rampy a eskymácký obrat, do cíle se pak pádluje pět kilometrů mezi slalomovými brankami na řece Ostravici.

Organizátorům se letos podařilo dohodnout s povodím řeky Ostravice a kanoisté tak opět budou moci brázdit svými pádly divoké peřeje. Loni totiž v přehradě Šance bylo velmi málo vody vinou nebývale teplého počasí, což letos snad nehrozí a voda do řeky bude na závod po kladné dohodě a vstřícnému jednání s Povodím Odry vypuštěna. Kajakáři loni jezdili právě na přehradě. "Snad nám bude nakloněno i aktuální počasí a hlavně vítr," upozornil za organizátory Martin Kráčalík na skutečnost, že loni paraglidisté nemohli kvůli velkému větru z Lysé hory z bezpečnostních důvodů odstartovat.

Kromě známých cyklistů přihlášky potvrdila také dvojnásobná mistryně Evropy a jedna z nejlepších běžkyň do vrchu na světě Anna Pichrtová či její reprezentační kolega Roman Skalský, na kajaku pojede Michal Novotný, třináctý muž z olympijských her v Turíně ve snowboardcrossu, závodit chce mnohonásobná mistryně světa ve sjezdu na divoké vodě Michala Mrůzková, připravující se na olympijskou kvalifikaci v rychlostní kanoistice, či její neméně úspěšný švagr, taktéž mistr světa, Kamil Mrůzek. Do kajaku usedne také Miroslav Šimek, který spolu s Jiřím Rohanem vybojoval v deblkanoi stříbrnou medaili na OH v Atlantě 1996. Na padáku předvede svoje umění několikanásobná mistryně světa a držitelka světového rekordu Petra Slívová a v mužské kategorii jmenujme například předního českého akro pilota Tomáše Ledníka.

Pro příchozí bude připraveno několik exhibičních vystoupení. Akrobatický skokan na lyžích Lukáš Vokatý se ukáže ve skocích na trampolíně, parašutisté SKY acro týmu předvedou seskoky s padákem. Fanoušci budou moci vyzkoušet různé lanové aktivity či shlédnout exhibici na U-rampě v podání Jenyho Valenty a jeho týmu. Všichni návštěvníci si dále budou moci vychutnat vyhlídku z ptačí perspektivy díky horkovzdušným balónům. Dále nebude chybět Radegast adrenalin park s nafukovacími zábavnými atrakcemi pro děti i dospělé. Celý den plný zábavy a adrenalinu zakončí Radegast Adrenalin After party v živém vysíláním pořadu Noc s Andělem přímo z Ostravice okořeněném koncertem skupin Děda Mládek Illegal Band, Medvěd 009, Robson a dívčím kvartetem Kalimera .

Podpořit závodníky přijde také mistr světa v letech na lyžích z roku 1994 Jaroslav Sakala a ve vzduchu visí účast několikanásobného vítěze rallye Dakar Karla Lopraise a jeho Tatrovky. Oficiálním lékařem závodu bude bývalý olympijský vítěz ve vodním slalomu z Barcelony MUDr. Lukáš Pollert, který si kajakářskou část sjede se svou dcerou.

Závodníci se mohou stále přihlašovat na internetové stránce závodu www.ADRENALINCUP.com, kde je mimo jiné možné získat podrobnější informace o startujících, jednotlivých disciplínách, doprovodném programu a další informace týkající se závodu.

Seven Days Agency

Diskusní fórum pro: "SPACE Adrenalin Cup letos s cyklisty Hruškou, Padrnosem a Kořínkem"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |