Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Závodníci Cyklo Patria Direct Jizerské 50 získali dalšího prestižního soupeře

20.5.2008 12:50

Vyhrál nejtěžší cyklistický závod na světě. Běžně jezdí v nehostinných podmínkách Aljašky. Stal se prvním Čechem, který absolvoval australskou Crocodile Trophy. Jel vyprahlou buší až za padesátistupňových veder i mrazivou tundrou v - 50°. Ochutnal též MTB závod Transalp Challenge s celkovým převýšením více než 20 kilometrů a také nejdrsnější bikový závod planety Iditarod Trail Invitational.

Bookmark and Share

A za 3 týdny se postaví na start Cyklo Patria Direct Jizerské 50 a poměří tak své síly s ostatními závodníky. Milovník extrémní jízdy na kole Jan Kopka se stává dalším zajímavým účastníkem závodu, ve kterém se radost rodí z bolesti.

Již jen o něco více než 14 dní dělí všechny závodníky a diváky od zahájení tradičního cyklistického závodu napříč Jizerskými horami. Jako v loňském ročníku získal také letošní závod některé zajímavé tváře. Nejnovějším přírůstkem této „elitní“ skupiny jezdců je Jan Kopka. „Tady jsem doma, a tak si nemůžu nechat ujít závod v Jizerských horách, se kterými jsem tak spjatý. Jde o srdeční záležitost.

Jsme rádi, že Cyklo Jizerská 50 přilákala tak zajímavého závodníka, jakým Jan Kopka bezesporu je. Věříme, že pro něj se bude jednat o velmi kvalitní závod sezóny a pro diváky a další závodníky o jedinečnou příležitost setkat se s jedním z nejlepších českých cyklistů současnosti,“ říká Marek Tesař z pořadatelské agentury Mather Activation. Během závodního dne bude přímo v místě cíle Jan Kopka podepisovat své knihy, ve kterých kromě rad pro cyklisty také popisuje své výjimečné sportovní výkony.

Cyklo Patria Direct Jizerská 50 začíná v sobotu 7. června 2008 v 9:30 od Bedřichovské úpravny vody v několika vlnách. Závodníci přitom mají možnost registrovat se ještě v samotný den závodu. Den před tím bude Cyklo Patria Direct Jizerskou 50 otevírat slavnostní Prolog kol, který pojede z Liberce přes Jablonec až do Bedřichova. V jeho čele bude další česká cyklistická legenda, jezdec na historických kolech, který s nimi mimo jiné zdolal Tour de France, Josef Zimovčák a do jeho pelotonu je zvána také široká veřejnost z Liberecka.

Diskusní fórum pro: "Závodníci Cyklo Patria Direct Jizerské 50 získali dalšího prestižního soupeře"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |